Animované Design

Jak vytvořit dlouhý stín

Základní vlastnosti k vytvoření dlouhého stínu. Každý objekt musí být plochý a 2D, který se táhne minimálně 2krát tak dále než objekt. To přidává na celkové drama designu. Další pravidlo je, že stín musí být v úhlu 45°, nejlépe směrem doprava.

Krok 1

Vytvořte nový dokument 750 x 750 px a vyplňte ho libovolnou barvou. My jsme zvolily odstín #cf3f30

1

Krok 2

Nastavte barvu popředí na #e74c3c. Vyberte nástroj zaoblený obdélník, vyberte tvar v možnostech a nastavte poloměr na 10.

Stiskněte a podržte klávesu Shift a tažením vytvořte 450 x 450 px obdélník se zaoblenými rohy.

2

Krok 3

Vytvořte text v bílé barvě. Font si vyberte, jaký se vám líbí.

3

Krok 4

V prvním řádku jsme použili font Bebas a velikost písma je 100pt. Druhý řádek je font Pacifica s velikostí 100pt. Zapamatujte si, že plochý design používá jednoduché a ostrá písma.

4

Krok 5

Označte všechny tři vrstvy, vyberte nástroj Přesun a zarovnejte na vodorovné středy. Děláme to proto, abychom se ujistili, že máme vše dobře zarovnané ve středu dokumentu.

5

Krok 6

Nastavte barvu popředí na černou a vyberte nástroj Obdélník. Podržte Shift a vytvořte tahem obdélník, který pokrývá skoro celé pozadí.

6

Krok 7

Přejděte na Úpravy/Libovolná transformace (Ctrl+T). Poté podržte klávesu Shift a myší otáčejte proti směru hodinových ručiček o 45°.

7

Krok 8

Nyní klikněte a přetáhněte strany přes černý obdélník, než se dotknou červeného obdélníku.

8

Krok 9

Přetáhněte levou část obdélníku až ke středu červeného obdélníku (diagonálně). Až budete hotoví, potvrďte změny.

9

Krok 10

Změňte hodnotu výplně obdélníku na 0.

10

Krok 11

Dvakrát klikněte na černý obdélník a zaškrtněte Překrytí přechodem. Začněte výběrem z černé až do ztracena. Poté změňte úhel na -45° a krytí nastavte podle toho, jak se vám líbí a jak moc chcete mít intenzivní stín. Hodnotu, kterou lze použít jsme nastavili na 15%

11

Máme hotovo. Je to nejjednodušší způsob jak vytvořit dlouhý stín jednoduchých tvarů.

12

 

zdroj:psd.tutplus.com