Animované

Jak vytvořit Double Exposure ve Photoshopu

Patrové expozice ve fotografii jsou stále populárnější a můžeme ji najít i jako vestavěnou funkci v některých fotoaparátech. Vytvořením tohoto efektu je snadné, ale ne vždy to vypadá tak jak by mělo. Dnes si ukážeme jak je to snadné a zároveň několik triků aby to vždy vypadalo skvěle.

KROK1

Začněte tím, že otevřete fotografii, kterou budete chtít použít jako pozadí ve Photoshopu. Nejčastějším typem fotografií jsou velkolepé snímky měst či krajin. Dále přetáhněte pomocí myši druhý snímek nebo jděte do Soubor/Umístit. Nástroj Transformace se automaticky aktivuje. Nastavte režim prolnutí vrstvy na Závoj, umístěte a transformujte podle potřeby.

1

2

KROK2

Pokud převedete obraz na černobílý, přidejte vrstvu úprav (Vrstva/Nová vrstva úprav/ Černobílý), pak upravte nastavení podle vašich potřeb. Další postup díky tomuto kroku bude jednodušší a nemusíme tak řešit případné nastavení barev, vždy totiž můžete smazat tuto vrstvu a nastavit ji později.

3

KROK3

Máme vše upraveno a nastaveno na dvojitou expozici obrazu, ale je pravděpodobné, že budeme muset provést pár úprav. Chceme, aby dívka byla světlejší a tmavší v některých oblastech. To provedeme pomocí nástroje Křivky (Vrstva/Nová vrstva úprav/Křivky). Umístěte tuto vrstvu nad vaší druhou vrstvu. Podržte klávesu Alt a klepněte mezi zmíněné vrstvy. Tak bude vrstva Křivek ovlivňovat pouze vrstvu níže.

4

KROK4

Vyberte vrstvu Křivky úprav a jděte do panelu Vlastnosti (Okna/Vlastnosti) a klikněte na nastavení obrazu jako na obrázku. Pomocí tohoto nástroje můžete přetáhnout kamkoli na fotografii a zesvětlit nebo ztmavit vybrané oblasti.

5

KROK5

To samé můžeme udělat i s vrstvou pozadí. Přidejte novou vrstvu úprav Křivek a proveďte úpravy podle potřeby.

6

KROK6

Častokrát se stane, že musíte přemístit vrstvy nebo je nějak upravit. To vše můžete udělat pomocí nástroje Inteligentní objekt. Klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Převést na inteligentní objekt a to vám umožní hýbat s vrstvou, aniž byste ji poškodili.

 

9

KROK7

Máme hotovo! Ještě můžete udělat finální úpravy v nastavení černobílé nebo ji smazat úplně a zkusit některé předchozí efekty, které jsme si ukázali.

11