Ostatní tvorba

Nechte se inspirovat vyřezáváním papíru

Právě prožíváte jarní deštivé odpoledne. Ven nemůžete, knihu jste si zapomněli vypůjčit a nemáte náladu koukat do notebooku či na televizi. Jste umělecké duše a hledáte zajímavou inspiraci? Vyzkoušejte vystřihování či vyřezávání papíru, které vás nejen naučí trpělivost, ale vytvoří dokonalé originální dekorace, které po vás brzy budou chtít i vaši známí. 

Trénujte svou trpělivost

V dnešní době jsme naučeni mít vše hned, co nejrychleji a nesnadněji. Proto ve chvílích, kdy je po nás požadována soustředěnost a trpělivost často vybouchneme a jsme na nervy. Dobré je trpělivost pravidelně trénovat a učit se jí. Netrpělivost může být znakem nesoustředěné mysli a lenosti. Trénujte svou trpělivost při vyřezávání papíru.

Papercutting

Autor vyřezaných obrazců je skvělou inspirací pro začínající řezbáře papíru. Vybral si některé s designů, které jsou náročnější, ale také snadnější. Umění je nazýváno jako Papercutting. Toto umění se dostalo do celého světa a přizpůsobilo se kulturním stylům. Jeho základy můžete najít v origami, které však pracuje se skládáním papíru, ne jeho vyřezáváním.

Vyřezávat můžete nejrůznější obrazce. Pomoci si můžete nůžkami i ostrými nožíky na vyřezávání. Takovéto tvary mají uklidňovat, ale mohou sloužit jako příjemná dekorace. 

Krásný motýl, který se dá použít i při výrobě papírového přaní. S vyřezávanými obrazci můžete popustit svou fantazii a použít jako v interiéru, jako dárek nebo součást balení dárků. 

Tohle už je opravdu nádherná práce, která potřebuje dávku vaší energie a trpělivosti. Použít při vystřihování můžete různé barvy papírů, nejen černou.

Připravit si můžete i tematické papírové dekorace, kterou mohou sloužit jako výzdoba během Vánoc, Velikonoc či dušiček. 

I své děti můžete papírovými výtvory potěšit. Rádi se od vás později takovému umění naučí a procvičí si svou trpělivost, která je učí, že pokud se na práci soustředí a vydrží u ní, vznikne něco krásného. 

Asi nejkrásnější ze všech obrazců, jednorožec, dokonce i s nápisem.