Novinky Ostatní tvorba Živé Kreslení

Ohromující svět, vytvořený z laserového řezání dřeva

Malovat se nemusí pouze na papír a plátno, umělecké dílo lze totiž vytvořit také ze dřeva. Ilustrátor a grafik, Martin Tomsky je toho živým příkladem.

Martin Tomsky navrhuje obrazce, které poté přenese v podobě nejrůznějších výřezů na překližku. Jakožto nadaný umělec v oboru laserového řezání dřeva, nemá problém vytvářet nejrůznější scény v podobě měst i lesů se svými obyvateli. Fantazie mu rovněž není cizí.

V prvé řadě musí navrhnout reliéf a zaměřit se na zákonitosti případné 3D scény. Ke svému výtvoru tak potřebuje v první řadě obyčejnou tužku. Kombinace ilustrace a sochařství pak dá vzniknout 3D obrazu, jehož jednotlivé postavy vystupují do prostoru a samy vyprávějí svůj příběh.

Celoživotní láska tohoto umělce vznikla již v jeho šesti letech, kdy jeho sestra čítávala Hobbita. Od té doby byl Martin nadšený fantazijní literaturou, která vás přenese do jiného dobrodružného světa plného atypických postav. Martin si tak začal ve své hlavě vytvářet vlastní logiku  i svět a následným sledováním přírodovědných dokumentů a putování Davida Attenborougha a láskou k vesmíru, si začal vytvářet vlastní světy na přírodním materiálu – dřevě.

Na Etsy se dozvíte více o této praktice, třeba vás také pohltí.