Ostatní tvorba

Pouliční umělec, který přetváří nudná místa na kreativní zákoutí

Pouliční umělci to mají často těžké, jelikož jsou za své umění potrestáni častou pokutou. Když však pouliční umělec tvoří opravdu něco jedinečného s vkusem a humorem, policie očko přimhouří a nechá město přetvořit na kreativní dílu. Podívejte se dnes s námi na pouličního umělce, který využívá nudných a obyčejných zákoutí, která přetvoří v místa, kde vládne kreativita a vtip.

Přetvořte svět

Tom Bob je přezdívka, která zastřešuje pouličního umělce, který odmítá  žít v nudném a klasickém světě. Přetváří ho svým kreativním pouličním uměním a přizpůsobuje si ho ke svému obrazu. Ať už se jedná o trubky, požární hydrant apod. vždy s dávkou kreativity objekt promění. Běžně působí tento umělec v New Yorku. Se streetart uměním se však můžete setkat po celém světě. Stačí se rozhlédnout a hledat inspiraci.

Základem je bezesporu velká dávka fantazie. 

S výtvory pouličního umělce se často a velmi rádi fotí turisté a díky tomu jsou jeho výtvory ještě slavnějšími.

Podomní prodejce hodinek, kterého můžete potkat na cestě do práce, pokud žijete v NY. U nás nejspíše ne, ale můžete si ho alespoň namalovat. 

Například tento vodní hydrant potěší všechny příznivce Star Wars, který znázorňuje princeznu Leiu. Nechtěli byste ho mít i vy ve svém městě?

Kreativně pracovat s běžnými objekty může být inspirací pro mnoho z nás a způsobem, jak nahlížet na běžný svět. Zbavte se nudného pohledu na vaše okolí a zkuste o něm přemýšlet kreativně. 

Důležité je vidět v objektech věci, které ostatní nevidí a z nudného vytvořit kreativní a zábavné. Inspirujete tím nejen další osoby, ale i děti, které se budou tímto stylem umění velmi bavit. 

I takovýmto způsobem lze zkrášlovat město a každodennost, která v něm vládne. Neusmáli byste se, kdybyste tento druh streetartu potkali na cestě do práce?