Kreslení

Realistické portréty nakreslené pouze tužkou

V dnešním článku vám představíme až hyperrealistické kresby, které vytváří precizní umělkyně. Začínala s kresbou tváří osoby jen tak pro zábavu, ale postupně v obrazech našla smysl svého života a svůj talent. Lidé z celého světa ji nyní oslovují, aby jim vytvořila portrét. Pracuje na kresbách nejen slavných lidí, ale i svých přátel a klientů. To vše vytváří s pomocí obyčejné tužky. 

Kresba tužkou

Kresba tužku patří do oblasti opravdu náročné tvorby. Každý tah zanechává svou stopu a využíváte pouze jedné barvy. Obyčejná tužka je však schopno vytvořit přes 150 různých odstínů, které umělkyně při kreslení náležitě využívá. Přesvědčte se sami při pohledu na tyto jedinečné obrazy.

Všímejte si detailů na kresbách. Především brýle jsou na tomto portrétu opravdovou perličkou. 

S pomocí tužky se dá doslova kouzlit a z obyčejného papíru vytvořit portrét nádherné ženy. Ostré rysy, obličeje, nosu, oblé rty a všeříkající pohled, to vše můžete vyjádřit s pomocí obyčejné tužky. Zkuste to také. 

Nádherný portrét opravdové dámy. Všimněte si tmavého pozadí a kožichu, který je detailně vykreslen. 

Krásný nákres, který stojí v počátku kreslení všech portrétů, až poté přichází opravdu detailní práce a zkouška trpělivost. Pár špatných tah a celá kresba může být zničena. Tužkou můžete vyjádřit různé emoce.

Autorka vám na přání vytvoří portrét třeba i s vaším domácím mazlíčkem či jiným zvířetem. Úžasné je, jak umělkyně umí dokonale vystihnout pohled, oči a emoce ve tváři. 

 Opravdu vyvedený portrét herce Juda Lawa, který odhaluje jeho soustředěnost, krásu i ustupující vlasy. Autorka nezapomněla ani na chlupy na hrudi. 

Doma si můžete nakreslit krásného muže i okouzlující ženu. Práce s tužkou vás po čase tréninku jistě začne bavit. Nevzdávejte to po prvních pokusech, nikdo učený z nebe nespadl a je jen na vás, jak si s tužkou poradíte a kolik času ji věnujete.