Kreslení Novinky Ostatní tvorba Živé Kreslení

Umění z písku

Tento muž si pro své umění vybral obyčejný pobřežní písek, na kterém vytváří nádherné mandaly, ale také vzkazy. Co třeba: „Budeš mou ženou?“

Svá umění vytváří na plážích v San Francisku, kde se pohybuje mnoho lidí. Andrese Amadoru tak můžete potkat také vy, když se budete snažit chytit první paprsky ranního slunce.

Ke svému umění používá tento muž obyčejné hrábě, se kterými shrabává povrchní písek do nejrůznějších tvarů. Za pomocí hlubších i plytších rytin vytváří nejrůznější hru stínů, geometrické vzory, ale i květiny. Zabírá jimi až sto tisíc čtverečních stop.

Amador si je vědom, že jeho umění rozhodně není věčné. O to je ale vzácnější, protože s přílivem mizí a vytváří se nové, čisté, nepopsané plátno.

Pro tvorbu tohoto uměleckého díla je důležitá hra lan. Lano totiž funguje jako kompas a pomáhá tak tomuto umělci malovat právě tam, kde si to počítačově rozvrhl. Shora se pak vytváří nejkrásnější obrazce.

Amador studoval geometrii a zde ji konečně efektivně uplatnil. Jeden obrazec mu trvá vytvořit zhruba dvě hodiny. Více na: https://andresamadorarts.smugmug.com/