Kreslení

Italská umělkyně propojuje surrealismus a černý humor ve svých ilustracích

Baví vás černý humor? Rádi se trochu bojíte? Potom se vám jistě budou líbit ilustrace Virginie Mori, umělkyně, která žije v Miláně. Mladé dívky v tmavých šatech s černými vlasy jsou hlavními motivy jejich kreseb. V obličeji jsou velmi podobné panenkám. Italská umělkyně propojuje surrealistické vize s děsivými obrazy, kterým vévodí právě dívka v černých šatech. 

Tužka, inkoust

Díváte-li se na kresby zmíněné umělkyně, baví vás, trochu děsí a vyjadřují skrytý význam. Oblíbenými nástroji umělkyně jsou tužky, inkoust a kuličková pera. Vytváří jedinečné dílo, které je temné a surrealistické. Setkali jste se někdy s takovými kresbami? Hledejte v nich metaforičnost, zábavu a zamyšlení.

Hledejte v kresbách metafory. Většinou se jedná představy či stereotypy, které ze svého života sami známe.

No není tohle opravdová zábava?

Jsme oběti svého vlastního času? Stále se honíme, spěcháme, značíme se být všude včas, a stihnout toho co nejvíce, někdy na úkor svého soukromého života či zdraví. Aby nás to brzy nestálo život. 

Pohlceni knihami a surrealistické zobrazení. 

Typická metafora sledování. Dnes už nejsme jen obětí tohoto sledování, ale také sledování na sociálních sítích, které může být v mnoha případech nežádoucí a nepříjemné. 

Taky máte doma přítulnou kočku?

Sami to jistě znáte, co se stane, když někdo příliš mluví o sobě, nepustí vás ke slovu a jeho věčné mluvení vás vtahuje, ale taky trochu dusí. 

Opravdu vydařená kresba spojují prvky absurdna a skrytého významu. Proto musíme švihadlo vždy přeskočit. 

Když hledáte čirý surrealismus.

Rozplyňte se v přírodě. Odpočiňte si a staňte se její součástí. Kresba může také zobrazovat to, jak se lidé v přírodě rozpínají.

Aneb život s kočkou může být někdy opravdu náročný. Znáte to i vy?