Kreslení Ostatní tvorba

Korejský umělec vdechuje bustám a obrazům nový život

Korejský umělec se rozhodl vdechnout antickým bustám a starožitným obrazům vdechnout nový život. Proměňuje je v hyperrealistické portréty. Představuje, jak reálně by vypadaly mnohé postavy, které známe jen z obrazů či z podoby soch. 

Hyperrealistický malíř

Jihokorejský umělec se pustil do opravdu zajímavé práce. Joongwona Jeonga je ilustrátorem na volné noze, který studoval design a vizuální komunikaci v Soulu. Používá akrylové barvy, s kterými si dá dobře pracovat. Jeho tvorba je opravdu jedinečnou a dopřává jakousi životní podobu mnoha bustám. Díky tomu se ztuhlé sochy proměňují v živé osoby znázorněné s pomocí malby, navíc antické podobizny přesně nevystihují to, jak osoby vypadaly, což se o těchto malbách jistě říci nedá. Podívejte se sami na to, co jihokorejský umělec se svým umem dokáže.

Kdo by nepoznal slavného holandského malíře Vincenta Van Gogha. Největšího uznání se umělec dočkal až po své smrti. Podívejte se, jak mohl Gogh vypadat ve své reálné podobě.  

Michelangelovo stvoření Adama je nejslavnějším zobrazením v Sixtinské kapli.

Freska italského umělce Michelangela byla namalována v letech 1508-1512. Stvoření Adama je součástí stropu Sixtinské kaple. 

Římský filosof Seneca byl obviněn z účasti na spiknutí proti Nerovi a bylo mu nařízeno spáchat sebevraždu. Seneca rozsudek přijal a jeho žena se rozhodla zemřít spolu s ním. 

Busta Costanzy Bonarelli je dílem italského sochaře Giana Lorenza Berniniho, která byla vyrobena v letech 1636 až 1638. Portrét byl vyroben z mramoru, vysoká je busta 72 cm, a je uchována v muzeu ve Florencii. 

Giuliano de Medici byl spoluvládcem Florencie spolu se svým bratrem. 

Homér jako jedna z nejdůležitějších antických postav. Stal se otcem „západní literatury“. Nyní se můžete podívat na to, jak pravděpodobně Homér vypadal. 

Starověká řecká socha Venus de Milo je jednou z nejstarších soch, které jsou v současné době vystaveny v muzeum Louvre. 

Sigmund Freund, zakladatel psychoanalýzy a jeho podobizna.