Kreslení Ostatní tvorba

Neobvyklé obrazy koní, z kterých vám půjde hlava kolem

Jste umělec začátečník? Učíte se kreslit? V tom případě jistě víte, ať už jste umělec nováček či pokročilý malíř, že kresba živých tvorů je jednou z nejnáročnějších. A co taková kresba koně? Kůň je dokonalé zvíře, které vyniká nádhernými svaly, hustou hřívou, dlouhými nohami a jedinečným pohledem, a to vše musí umělec vyobrazit při kresbě koně. Podívejte se dnes s námi na neobvyklé malby koní. 

Mladý umělec

Mladý ukrajinský umělec Nastya Parfilo nemá žádné umělecké vzdělání, ale miluje koně. Svou lásku se rozhodl vyjádřit v obrazech, kde kombinuje vyobrazení krásných koní s netradičními situacemi. Koně jsou podle něj nádherná, půvabná a neobyčejná zvířata, která v sobě mají nevídanou sílu. Jsou pro něj fascinující a tato fascinace se ukazuje i v jeho obrazech. Podívejte se na práci mladého umělce, která se pro vás může stát jedinečnou inspirací při vyobrazení koní. 

Pro malíře byl největší inspirací kůň, ale také skleničky, do kterých koně často umisťuje. Může se jednat o metaforu zkrocení koňské divokosti a volnosti, kterou omezuje tak jednoduchý lidský výrobek. Kůň ve skleničce, nepřipomíná to surealismus?

Mladý umělec vytváří opravdu nádherné obrazy s detaily a jedinečnou atmosférou.

Boj o holí život, který může v mžiku skončit. Nepřipomíná vám to lidskou i zvířecí existenci, kdy stále žijeme pod vlnou, pod stálou tíhou rizika smrti?

I tímto způsobem lze vyobrazit koně.

Někdy vyobrazuje v hlavní roli koně, ale také samotné sklenice. 

Dochází k propojení zvířecího elementu a vodního. Co nám toto spojení naznačuje?

Obrazy nesou prvky surrealismu, který je všudypřítomný.

Je libo sklenici s koněm?

Opravdu?

Autor obrazů se nezaměřuje jen na práce s minimem těles, ale i na obrovské obrazy s množstvím detailní práce, není to neskutečné? Koňská divokost v kombinaci s divokostí a nespoutaností vody.