Focení Kreslení Novinky Speciální Efekty Živé Kreslení

Tento umělec je považován za blázna. Proč?

Rozeznáte co je klam a co ne? Je to obraz, anebo skutečně žena plave pod vodní hladinou? Jak poznáme rozdíl z fotografie či malby? Co je duplikát a co ne?

Budete překvapeni, že jediným člověkem na fotografii je muž se štětcem. Jedná se o umělce Gustava Silva Nuneze.

Ten je často fotografován uprostřed své práce, kdy vytváří jedinečné kresby, které těžko oddělíte od reality.

Malba pak vypadá jako fotografie, a to vše – od stromů, přes elementy, až k živým bytostem. To, jak tento umělec používá štětec, je zkrátka neuvěřitelné.

Gustavo v současné době žije a pracuje ve Venezuele, kde se místní pozastavují nad ztrátou logiky reality a mýtu.

Pořád platí, že se umělec věnuje kombinaci přírody s člověkem. Zachycuje veškeré detaily, sluneční svit i stín, a to vše zkombinuje tak, že máte pocit, že jde o realitu, anebo přinejmenším o fotografii. Realita je však jiná. Tak pozor, až zase jednou bude Gustavo malovat na chodník – pozor na to, ať nespadnete do jím vytvořeného bazénu.

Nestačí však pouze umět malovat stíny a odrazy světla, Gustavo dokáže zachytit také danou grimasu člověka, který padá do vody. Fotografická branže má tak konkurenta!

Zajímalo by vás, co by takový umělec, který dokáže takto malovat na plátno a chodník, dokázal na lidském těle, kdyby se věnovat tvorbě tetování? No nejste sami!

Těla, která pod jeho prsty vznikají, mají 3D efekt, jsou proto daleko věrohodnější. Velikou pozornost Gustavo věnuje rovněž použití barev, a to zejména na vodu. Má tudíž nespočet odstínů modré barvy.

Jeho díla lze pořídit na internetu, kdo by přece nechtěl mít v koupelně krásku v bazénu?