V minulém díle jsme psali o pěti z deseti věcí, které musíte vědět o štětcích ve Photoshopu. Doufám, že vám pomohli a vše jste si vyzkoušeli. Nyní vás čeká druhé a poslední pokračování. V dnešním článku se podíváme na zbytek užitečných rad v nastavení štětců. Jdeme na to!
6. Rozptyl
Rozptyl je další sada nastavení pod stopou v panelu. Tato funkce se postará o to, aby se umístění štětců náhodně rozptýlilo kolem cesty tahu. To se hodí, pokud chcete mít nahodilé uspořádání bez práce.
Zde si můžete uložit všechny změny, které jste provedli v nastavení zvoleného štětce. Vytvořit nový a pojmenovat si ho dle uvážení.
Snadné je také vytvořit úplně nové štětce dle vašeho výběru. Stačí vytvořit nové dílo podle, kterého chcete vytvořit nový štětec.
Podobně jako v předchozím příkladu, můžete provést výběr snímků a uložit je jako štětec. Důležité je ovšem si uvědomit, že veškeré barvy budou ignorovány a štětec se uloží ve stupních šedi.
Pravděpodobně nejčastěji využívanou funkcí bude import a export štětce. Photoshop umí ukládat soubory, včetně vybraného souborů štětců, které mohou být následně přeneseny do jiného počítače nebo zálohovány. Na internetu je několik webových stránek, co nabízejí sadu štětců zcela zdarma, ale i za menší či větší obnos. Většinou se jedná o kvalitní soubory od zkušených grafiků, proto se nebojte se štětci experimentovat a využívat na plno jejich možnosti.
Teď znáte zlomek možností, které nabízí nastavení ve Photoshopu. Je dobré se neustále vzdělávat a tak objevovat nové možnosti, které vám usnadní práci s tímto programem. V budoucnu jistě přibudou další zajímavé články jak na Photoshop a jeho nastavení. Mezitím trénujte!