Déšť

Estimated read time 3 min read

Chcete přidat více drama do vaší fotografie? S tímto foto-realistickým deštěm se vám to povede. Dnes si ukážeme jak kombinovat několik filtrů ve Photoshopu pro reálný efekt deště.

Krok 1

Otevřete fotografii ve Photoshopu. My použijeme obrazek níže.

1

Krok 2

Jakmile začneme, vytvořte novou vrstvu (Vrstvy/Nová/Vrstva) a změňte režim prolnutí vrstvy na Závoj. Tato nová vrstva nám bude sloužit pro vytvoření textury deště.

2

Krok 3

Vyberte novou vrstvu a stiskněte Ctrl+F5, tím se otevře nástroj Vyplnit nebo otevřete nabídku Úpravy a vyberte Výplň. Nástroj Výplň nastavte na 50% šedou v rozbalovací nabídce a potvrďte OK.

3

Krok 4

Otevřete nabídku Filrt/Šum/Přidat šum. Ponechte výchozí nastavení, zkontrolujte zda je zaškrtnuta možnost Monochromatický a klepněte na tlačítko OK.

4

Krok 5

Stiskněte Shift+Ctrl+L nebo jděte Obraz/Přizpůsobení/Úrovně/Automaticky. To nám umožní vidět lépe flíčky a pomůže nám to tak v dalších krocích.

5

Krok 6

Otevřete Filtr/Rozostření a vyberte Rozmáznout. V nástroji Rozmáznout nastavte úhel a vzdálenost podle vašich požadavků. Úhel upraví úhel padajícího deště a vzdálenost bude mít vliv na délku deště.

6

Krok 7

Nyní upravíme hustotu deště. Otevřete nástroj Úrovně (Ctrl+L nebo Obraz/Přizpůsobení/Úrovně). V nástroji úrovně přetáhněte levý a pravý posuvník směrem k centru. Poté manipulujte černým postníkem až do doby než se vám bude hodit intenzita deště.

7

Krok 8

Pokud používáte fotografii s vysokým rozlišením, může déšť vypadat příliš ostrý a tenký. Déšť zahustíte pomocí Maximum filtru, který najdete v nabídce Filtr/Jiná/Maximum. Zvyšujte poloměr podle potřeby. Pokud nechcete zahustit déšť, můžete tento krok přeskočit.

8

Krok 9

Déšť se může míst zdát až moc hranatý, takže použijeme nástroj, Gaussovské rozostření. Otevřete Filtr/Rozostření/Gaussovské rozostření. Poloměr nastavte opatrně podle potřeby.

9

Krok 10

Podíváte-li se na okraje obrazu, můžete si všimnout bílého světla. Chcete-li to odstranit, stačí použít nástroj Transformace. Stiskněte Ctrl+T a přetáhněte rohy měřítka pole směrem ven, až se bílá záře ztratí.

10

11

Krok 11

K dokončení efektu, snížíme průhlednost vrstvy podle potřeby.

12

Máme hotovo!!!

 

zdroj:photoshoptutorials.ws

Další články:

Další články autora: