Kreslení Ostatní tvorba

Jak na malování kamínků a co na to potřebujeme?

Proč lidé malují na kamínky?

Znáte malování na kamínky? Už jste někdy nějaký namalovaný kamínek našli a nevěděli jste co s ním? Lidé malují na kamínky a roznášejí je kdekoli je napadne. Dělají tak proto, aby udělali radost sobě i druhým. Je to zajímavý koníček, do kterého se může zapojit celá rodina a spousta lidí tímto najde radost a někdy i talisman na celý život. Nalezené kamínky můžete přesouvat dál nebo si je nechat na památku. Je důležité kamínek zmínit v některé ze skupin na facebooku, aby se autor mohl zaradovat, že jeho kamínek potěšil jiného člověka.

Jak na malování kamínků?

Na webu časopisu Sidonie sepsala jedna z redaktorek jednoduchý návod, jak začít s malováním kamínků. Pokud s tím chcete začít, tak počáteční investice nejsou veliké. Vše se dočtete ve článku: odkaz.

Jaké příběhy kamínky nabízí?

Ve facebookových skupinách nálezci sdílí příběhy, které se s nalezenými nebo i namalovanými kamínky pojí. Některé příběhy se pojí s příchodem nového života, když některá z budoucích maminek nalezne kamínek při příchodu do porodnice. Jiné se zase pojí se svatebním dnem a nalezený kamínek se tak stane navždy „upomínkovým předmětem“ na den D. Mnoho kamínků se pro spoustu lidí stane na nějakou dobu talismanem a až když přijde správný čas tak jej přesunou dále. Kamínky tedy píší krásné příběhy, spojují lidi a zlepšují dny.

Co kreslit a kde se inspirovat?

Kreslit na kamínky můžete úplně všechno, od pohádkových postaviček, obličejů nebo obyčejných jednoduchých obrázků jako je domeček, autíčko. Inspiraci můžete najít na internetu nebo existují dokonce i speciální knížky, které se malování na kamínky věnují a kromě návodů jak malovat, tam naleznete i množství inspirace co malovat.

Slovo závěrem

Jestli jste s malováním nezačali, tak teď je ten pravý čas se připravit na léto, kdy o dovolených lidé často kamínky roznášejí.

Foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem.