Foto Efekty Speciální Efekty

Jak přidat padající sníh do fotografie

Dnes se podíváme na jednu zajímavou techniku, která nám pomůže vytvořit dokonalý sníh na fotografii. Vše je velmi jednoduché a tuto úpravu zvládne i naprostý začátečník. Pusťme se do toho.

Krok 1

Otevřeme vybranou fotografii ve Photoshopu.

1

Krok 2

Vytvoříme novou vrstvu a tu vyplníme bílou barvou ( Ctrl+Backspace).

2

3

Krok 3

Dvakrát klikneme na novou vrstvu a snížíme viditelnost vrstvy jako je níže na obrázku. Nastavte vše podle obrázku. To nám pomůže vytvořit více realistický snímek.

4

5

Krok 4

Nyní přidáme masku vrstvy s vrstvou sněhu (Vrstva-Maska vrstvy-Odkrýt vše). Nyní s kulatým jemným štětcem natřete černou vše, co vypadá vybledle.

6

7

Vše by mělo vypadat zhruba takto

8

Krok 5

Obrázek vypadá celkem studeně, což je dobře, ale stále existuje plno vylepšení, které můžeme udělat.

Vytvořte novou vrstvu a tu vyplňte černou barvou v popředí. (D a Alt+Backspace).

9

Nyní přidáme šum (Filtr-Šum-Přidat šum)

10

11

Dále přidáme rozmazání, které nám určí velikost vločky. Zajdeme na Filtr-Rozostření-Gaussovské rozostření. S nastavením si můžete pohrát, anebo postupovat podle našeho nastavení.

12

13

Nyní změňte režim vrstvy na Prolnutí či Závoj. To způsobí, že se nám objeví pouze bílé tečky.

14

15

Krok 6

Nyní upravíme obraz pomocí Úpravy křivek. Vytvořte nové nastavení Křivek tím, že půjdete do nastavení Vrstva-Nová vrsva-Křivky. Hodnoty nastavte podle obrázku níže.

16

17

18

Krok 17

Nyní přidáme více rozdílných sněhových vloček. Opakujte krok 5 a 6 s rozdílným nastavením Gaussovského rozostření. Můžete zkusit velikost 2,5 či 3.

19

Krok 8

Fotografie se může zdát trochu přeplácaná. Přidáme tedy masku vrstvy do druhé vrstvy se sněhovými vločkami. Jdeme na Volby-Vrstva-Maska vrstvy a Odkrýt vše. Opět s kulatým štětcem s černou barvou schováme většinu velkých vloček.

20

21

Krok 9

Nyní přidáme sněhové vločky s pohybem. Opakujte tedy kroky 5 a 6.

22

Nyní přidáme pohyb našich nově vytvořených vloček. Vyberte nově vytvořenou vrstvu a na ní aplikujte efekt Motion Blur. Nastavte hodnoty podle obrázku níže či podle svého uvážení.

23

24

25

Krok 10

K větší důvěryhodnosti snímku, přidáme trochu sněhu i na střechu domu. Vyberte lehce téměř bílou barvu a přimalujte jemný sníh na střechu. Se snímkem si pohrajte, ať vše vypadá dokonale. Míchejte bílou barvu i jemně šedivou, abyste dosáhli dokonalého efektu.

26

27

Krok 11

Nakonec přidáme lehce modrou zimní barvu. Vytvořte novou vrstvu Color Balance Adjustment a přidejte trochu modré barvy.

28

Máme hotovo.

Obrázek by měl nyní vypadat zhruba takto.

29