Mlha – efekt, který dodá fotkám tajemnou hloubku

Estimated read time 2 min read

Dnes se naučíme, jak vytvořit realistickou mlhu v každé fotografii. Pomocí několika velmi jednoduchých kroků docílíme úžasných výsledků. Tak jdeme na to! Efekt si můžete vyzkoušet na vlastních fotkách a dodat jim tak opravdu zajímavý ráz.

Krok 1

Otevřete fotografii, na kterou chcete přidat efekt Mlhy.

1

Krok 2

V panelu Vrstev klepněte na ikonku nová úprava vrstev a vyberte Plná barva. Vyskočí okno, kde si můžete vybrat barvu. Vyberte bílou barvu a potvrďte OK.

2

3

Krok 3

U nové vrstvy, kterou jsme vytvořili, snižte krytí na 50%.

4

Krok 4

Vyberte nástroj Přechod z panelu nástrojů. Nachází se pod Plechovkou barvy. Jakmile vám vyskočí nastavení nástroje Přechod. Použijte toto nastavení: Bílá až černá barva, Lineární přechod, Normální mód, Krytí 100%.

5

Krok 5

Než přidáme přechod, ujistěte se, že máte vybranou masku správné vrstvy. Jakmile máte vybranou masku vrstvy klikněte na obzor vaší fotografie, podržte klávesu Shift, která vám zařídí rovnou čáru a dále táhněte směrem dolů.

6

Krok 6

Duplikujte vrstvu pomocí zkratky Ctrl+J

7

Krok 7

Vyberte nástroj Guma z panelu nástrojů. V horní liště se vám zobrazí nastavení pro nástroj. Vyberte veliký štětec s měkkým okrajem. Potřebné hodnoty upravte podle sebe nebo postupujte podle obrázku níže.

8

Krok 8

Nejprve se ujistěte, že máte vybranou horní masku vrstvy. Poté vymazejte popředí tak, aby se mlha rozprostírala do dálky, kde bude silnější.

9

10

Krok 9

Duplikujte horní vrstvu, kterou jsme právě upravili. Změňte krytí vrstvy na 75%.

11

Krok 10

Opět vyberte nástroj Guma a ujistěte se, že máte vybranou poslední vytvořenou vrstvu. Opět vymazejte mlhu tak aby ustupovala do pozadí, kde bude nejsilnější.

12

13

Krok 11

V paletě vrstvy klepněte na novou vrstvu úprav a vyberte Úrovně.

14

Krok 12

Nyní by se měl objevit nástroj Úrovně. Tento nástroj nám pomůže určit intenzitu mlhy. Pohrajte si s nastavením podle potřeby. Směrem doprava snížíte mlhu, směrem doleva zvýšíte intenzitu mlhy.

15

16

Máme hotovo! Dobrá práce.

Další články:

Další články autora: