Módní foto ve stylu Lomografie

Estimated read time 2 min read

Možná jste si toho již všimli, že delší dobu jsou trendy fotografie ve stylu Lomografie. V tomto tutoriálu Vám ukážeme jak ve Photoshopu jak udělat Lomo efekt na fotografie s využitím všech vrstev úprav.

Krok 1

Vyberte si fotografii, kterou chcete upravit a otevřete ji v Photoshopu.

1

Krok 2

První úpravu, kterou uděláme, se bude týkat barev. Zvolte Vrstva/Nová vrstva úprav/Úrovně. V úrovních vyberte barevné schéma „červená“. Posuňte černý a bílý posuvník směrem do středu, pro zvýšení kontrastu červené barvy.

2

Krok 3

Nyní přidáme zelené a červené odstíny. Výborný nástroj, který nám velmi dobře poslouží, je Vyvážení barev. Zvolte Vrstva/Nová Vrstva úprav/Vyvážení barev. Ve volbě Vyvážení tónů vyberte Stíny a zadejte do políček následující hodnoty 0, 25, 0, stejně jako je to dole na obrázku.

3

Nyní vyberte vysoké tóny a jejich vyvážení nastavte na hodnotu 25, 0, 0, stejně jako předtím.

4

Krok 4

Již skoro máme dokončený Lomo efekt. Jako poslední úpravu jsme si připravili Jas/Kontrast, který do fotky přidá žádoucí vybledlý efekt. Zvolte Vrstva/Nová vrstva úprav/Jas a Kontrast. Nastavte hodnotu jasu na 25 a kontrast na opačných -25. Pokud se vám takto nastavení líbí, potvrďte volbu tlačítkem OK, případně upravte nastavení dle svých preferencí.

5

Máme hotovo! Nyní se stačí pochlubit svým výsledkem nebo vyzkoušet jiné možnosti nastavení hodnot.

6zdroj: photoshoptutorials.ws

 

Další články:

Další články autora: