Focení Foto Efekty Foto Retušování Novinky

Photoshop nebo ne?

Podívejte se na fascinující fotografie míst, které vypadají, jako by prošly programem na úpravu fotografií. Dnešní Photoshop nabízí mnoho funkcí, od barev, až po úpravu samotného objektu na fotografii. Jsou tedy tato místa skutečná?

Colorado River

Colorado River naleznete půl míle od US Route 89, která dále vede až do městečka Page v Arizoně. Toto místo je skutečné, nezapomeňte si proto kvalitní zrcadlovku.

Giant Causeway v Severním Irsku

Jedná se o kus pobřeží, které vzniklo před padesáti až šedesáti miliony let, a to díky intenzivní sopečné činnosti na severním pobřeží Irska. Jakmile se láva ochladila, vytvořila tyto úžasné přírodní pilíře. Irská legenda říká, že je postavil obr – a odtud právě pochází název Causeway. Rovněž Skotsko nabízí podobné skalní útvary, a sice je to jeskyně Fingal.

Highlands, Island

Zde zapomenete, že jste na Zemi. Ledovce a krátery, malebná jezera a gejzíry, scenérie pod Aurora Borealis, vás okouzlí. Doporučujeme zde cestovat v průběhu skandinávské zimy, pokud vám nevadí krátké dny a mrazivé počasí.

Salar de Uyuni, Bolívie

Na tomto místě odrážíte sebe sama. Jedná se totiž o největší solné jezero, které se nachází na hřebeni bolivijských And. Pouštní oblast je zase domovem strašidelných příběhů, které se údajně zakládají na pravdě. Ubytujte se proto raději v hotelu ze soli.

Atlantic Ocean Road, Norsko

Tohle je místo reklam na auta. Jde o nejlepší silnici z roku 2009.

Aogašima, Japonsko

Kdo by toto nechtěl vidět na vlastní oči? Originální sopečný ostrov, který leží dvě stě mil od pobřeží Tokia. Bydlí zde dvě stě obyvatel.

Mendenhall – ledová jeskyně, Alaska

Jako ze zimní pohádky. Archeologové zde nacházejí tisíce let staré stromy, ale i dávný život.

Leshan Giant Buddha, Čína

Nádherná socha Buddhy, která je nejvyšší sochou na světě. Postavena byla v roce 713.