Focení Novinky

Podívejte se na vítěze cestovních fotografií pro National Geographic 2015

Každoroční fotografická soutěž shromažďuje ty nejlepší snímky z celého světa. Soutěž se koná již sedmadvacet let a je otevřená jak pro profesionály, tak amatéry.

V roce 2015 se udalo celkem sedmnáct tisíc fotografií, které zachycovaly zejména divokou přírodu, ale i spontánní lidské momenty.

První místo si vysloužil fotograf Anuar Patiane Floriuk, který zachytil potápěče v blízkosti keporkaků na západním pobřeží Mexika. Autor fotografie dodal, že snímek byl pořízen náhodou, když zachycoval hlavu velryby. Nakonec se mu celková kompozice spolu s potápěči zdála tak originální, že právě tento snímek poslal do soutěže.

První místo: Anuar Patiane – Potápěči

Druhé místo : Faisal Azim – Dělníci

Tento fotograf zachytil místo, kde stále víří písek a prach. Znavení dělníci za oknem pozorují objektiv na svém pracovišti v Chittagong v Bangladéši.

Třetí místo: Ahmed Al Togi – Velbloudí dostihy

Fascinující záběr sportu, který stále mnoha lidem po celém světě uniká. Velbloudí dostihy se záběrem na zkušené jezdce. Tento sport se zaměřuje především na zdůraznění krás velbloudů a dovednosti jezdce.

Stefane Berube – Bílí nosorožci

Tento snímek byl pořízen na Ziwa Rhino Sanctuary v Ugandě. Fotograf na jeho pořízení čekal celou noc, plížil se trávou na vzdálenost třiceti stop daleko od ohroženého nosorožce bílého. Snímek nakonec vznikl dopoledne po probuzení fotografa, který byl najednou obklopen všemi těmito vzácnými zvířaty.

Sarah Wouters – Lov kachny

Sarah Wouters zachycuje dva mladíky, kteří v proudu vodopádu v provincii Nong Khai v Thajsku, chytají kachnu.

Beth McCarley – Noc v Deadvlei

Alain Schroeder – Kushti, indický zápas

Tradiční forma indického wrestlingu, to je Kushti. Po zápase se zápasníci opřou o stěnu a pokrývají se od hlavy až k patě směsí jílu, soli, citrónu a ghee. Jedná se o prevenci proti nachlazení.

Stefano Zardini – Sauna In The Sky

Tato sauna se nachází 2800 metrů vysoko v srdci Dolomit, Monte Lagazuoi, Cortina, východní italské Alpy.