Foto Efekty Foto Retušování Speciální Efekty

Tajemství levitující fotografie I.

Vznášející se bytosti na fotografiích opravdu nejsou zachycením přírodního úkazu, nýbrž šikovnou prací vychytralého fotografa. Každá fotografie tak může vypadat jako záběr Alenky v říši divů, padající do králičí nory spolu s nádobím a nejrůznějšími věcmi. Ani vy nemusíte vlastnit zrovna Photoshop, abyste si mohli takovou dechberoucí fotografii vyčarovat…

levitation_by_inwe_art-d6dfe43

Ano, příznačně uvádím slovo „vyčarovat“, úprava takové fotografie totiž mimo jiné vyžaduje tzv. „kouzelnou hůlku“ vašeho editoru pro úpravu fotografií. Ale pěkně od začátku…

levjkgjdfg

Nejdůležitější a nejtěžší je vždycky poloha, ustavení objektu a rekvizit. Proto bude právě poloha tématem prvního dílu tvorby této fotografie. Oblíbenou polohou ve světě levitujících fotografií je například tzv. „spící poloha“, kdy se objekt na fotografii „spící“ vznáší nad postelí. Obrazové ukázky vám poradí, jak nejen na tuto polohu…

levi

levv

Nikdo neumí lítat, ovládat gravitaci. Tak si pěkně lehněte na zem a dělejte, že vy ano. Potřebné je však kontrastní pozadí k vašemu oblečení a šikovná ruka „rekvizitáře“, která vás naaranžuje. Tohle je nejtěžší úkol, byť totiž nelétá vaše kostra, ruce a nohy (nebo ruka a noha, která je blíže objektivu) by měly být ve vzduchu, aby výsledná fotografie vypadala co nejvěrohodněji. I hlava by měla být ustavena 5-10 cm od plátna (zde si zvláště s vlasy vyhrajete). Toto „posilování“, kdy zvedáte části svého těla, si však nechte až těsně před focením, rychle byste se unavili.

levit

lev

levitjfsjf

levgjgjg

K nezbytnému vybavení patří především plátno, stativ, štafle a fyzicky zdatná modelka. Někdo však fotí tyhle fotografie přímo v přírodě s objektem na trávě nebo na poli. Vše záleží na technice, následné úpravě, která je vám bližší (právě v dalším díle si ukážeme následnou konečnou úpravu při práci se zachyceným levitujícím objektem na plátně i v přírodě). Oblečení však vybírejte vždy tak, aby nemělo tendenci padat k zemi (např. tyl). Anebo jej podložte a naaranžujte tak, aby také vypadalo, že se vznáší.

levkjgkg

levhkhkh

levigggnj

levjhjhl

levitation-levitate-dani-diamond-how-to-secret-fstoppers1-710x683 (1)

levitation-levitate-dani-diamond-how-to-secret-fstoppers3-710x1065

levitation-levitate-dani-diamond-how-to-secret-fstoppers11-710x710

Existuje však i jiná poloha pro pořízení levitujících fotografií, než „pouhé“ ležení na zemi. Kdo ví, která je fyzicky náročnější, obé jsou ale souhrou svalů modelky. Tu, zvláště v případě „spící“ polohy, můžete zmáknout i ustavením modelky na stoličkách nebo na dřevěných špalících. Možností je opravdu hodně. Opravdu fyzicky zdatné modelce však postačí jen jedna stolička (tím se vám usnadní práce), proto je výhodné, vybírat modelky z řad akrobatek. V případě poletujícího nábytku je však mnohdy nutné jako „podpěru“ použít člověka (viz obrázek).

levitation-levitate-dani-diamond-how-to-secret-fstoppers155-710x471

levksfksf

levjgklg

Levitující fotografie se nemusí, ale často se pořizují z výšky, zvlášť v případech, kdy chcete fotografii modelky, „tančící „ na jedné noze židle (proto ty štafle). I přesto je nejvěrohodnější záběr objektu, pořízený v úrovni země.

levituuz

Při fotografiích tančící ženy modelku aranžujte vždy tak, aby výsledná rotační fotografie vypadala, že modelka stojí na špičce, případně se s napnutými špičkami na nohou vznáší, nikdy nesmí stát na plošce nohy, „konzument“ fotografie by tak okamžitě poznal, že jde o rotaci fotografie.

idaniiiiiii

levifkjsfkj

Poletující rekvizity v symbióze s člověkem levitaci umocní, myslete na to.

levidfsdfsjfskjf