Kreslení

Umělkyně tvoří realistické kresby, které si lehce spletete s fotografiemi

Heather Rooney je americká umělkyně, která umí doslova proměnit neskutečné ve skutečnost. Heather se specializuje na fotorealistické barevné tužky a grafitové kresby. Její práce je tak dokonalá, že si ji lze snadno splést s reálnou fotografií. Jednoduše z kresby nepoznáte, zda se jedna o kresbu či o fotografii. 

Detailní práce

Heather vytváří opravdu jedinečnou práci, která má tolik detailů, že si ji lehce spletete s fotografií. Již ve škole tato umělkyně tvořila jedinečná díla a byla okouzlena výzvou fotorealistického kreslení a pečlivosti, které toto kreslení vyžaduje. Trvá však několik desítek až stovek hodin než talentovaná umělkyně dokončí svou kresbu, záleží na velikosti kresby, detailech a náročnost kompozice. Nechte se zmást jedinečnými fotorealistickými kresbami.

Milovníci Harryho Pottera si v tomto případě přijdou na své. Je to až neskutečné, jak umělkyně pracuje s perspektivou a dokáže přenést emoce na papír. Zvlášť Harry vypadá v tomto provedení opravdu neskutečně věrohodně. 

Hrdinka Star Wars Rey je opravu vydařeným dílem. Dokonale vypracovaná je zde zbraň, Reyin výraz a sílící světlo. Rozeznali byste na první pohled, že se nejedná o fotografii?

Zpěvačka Adele zachycena během svého koncertu, nebo „jen“ nakreslená na papíře? Správnou odpovědí je číslo dva. 

Uf, dechberoucí kresba, která musela stát autorku nemálo hodin práce nad papírem s tužkou v ruce. Dokonalá srst i pohled, které vypadají jako živé. To vše je jen kresba. 

Heather můžete také sledovat na jejím YouTube kanále, kde sdílí časosběrná videa dokumentující průběh tvorby kreseb. U některých se vám bude doslova tajit dech. Při sledování videí prostě nechápete, jak může mít autorka kreseb tak nesmírnou fantazii, přesnost a smysl pro detail. 

Pokud zrovna nemáte přítele, můžete si ho jednoduše namalovat. Bude vypadat doslova jako živý.

Při kresbě takovýchto děl je nesmírně důležitá preciznost a přesnost, též jedinečný dar trpělivosti, kterou člověk musí trénovat, aby takovou kresbu zvládl.