Umění Zentangle

Estimated read time 3 min read

50 inspirativních kreseb, předloh a nápadů pro meditativní tvorbu

Inovativní metoda kreslení, kterou zvládne úplně každý, vytvořili Rick Roberts a Maria Thomasová.

Zentangle® je metoda meditativního kreslení, která umožňuje všem vytvořit si vlastní propracované kresby.

Tato zábavná a relaxační metoda využívá strukturované a uspořádané vzory k vytvoření krásných a poutavých výtvarných děl. Podle slov svých tvůrců se Zentangle® coby „elegantní metafora záměrného umění v životě“ zaměřuje na proces tvoření, spíše než na konečný výsledek. Tento přístup je založen na úmyslném a vědomém provádění každého tahu, bez obav či soustředění se na končený výsledek. Cesta se nachází v samotném procesu tvoření a kouzlo Zentangle® spočívá v tom, že neexistuje žádná dobrá či špatná cesta. Umíte-li přiložit na papír tužku či pero, zvládnete i zaplétat linky tanglů. Ačkoliv je tato metoda dostatečně přitažlivá a dostupná pro kohokoli, kdo nikdy nedržel v ruce jakoukoli výtvarnou potřebu, poskytuje zároveň dostatek inspirace k tomu, aby si ji osvojili a těšili se z ní i pokročilí umělci.

Vzory Zentangle® mají širokou škálu využití. Pomocí nich stvoříte fantazijní svět plný ztřeštěných květin, podivných hub, elegantních ptáčků a víl, nebo je můžete využít k ozdobení všeho, co vás jen napadne, a udělat tak své okolí krásnějším.

Kniha Umění Zentangle® (v orig. The Art of Zentangle) je sestavena z prací čtyř Certifikovaných učitelek Zentangle®, které vás tímto uměním provedou od základních vzorů až po jejich různé kombinace dávající vzniknout složitým obrázkům, nad nimiž zůstává rozum stát. Zentangle® vám pomůže odhalit skryté umělecké vlohy, rozvinout vaši fantazii a nabídne vám nový zábavný způsob relaxace a meditace nad sebou samým i nad okolním světem.

Díky záplavě podnětů, inspirativních cvičení a stránkách na procvičování si vás tento zábavný a vděčný způsob tvoření okamžitě získá!

Knihu Umění Zentangle® lze zakoupit za akční cenu (s 40% slevou) přímo ve vydavatelství Zoner Press na https://www.zonerpress.cz/umeni-zentangle

Další články:

Další články autora: