Zábavné spirály

Estimated read time 3 min read

Na první pohled složitá záležitost, je ve skutečnosti jednoduchou věcí, kterou zvládnete vytvořit během několika minut a po několika experimentech. Výsledný efekt, pak můžete použít jako samotné umělecké dílo nebo jako součást grafického designu.

Krok 1

Jako první vytvoříme pracovní plochu o velikosti 2000 x 2000 pixelů s černým pozadím. Můžete použít jakýkoliv formát obrázku, který vyhovuje vašemu záměru. Vytvořte novou vrstvu a nakreslete libovolný tvar, který se vám líbí. Pro naši prezentaci vytvoříme jednoduchou elipsu. Nastavte režim na Tvar, výplň žádná a okraje na bílou. Přesně tak jako je níže na obrázku.

1

Nakreslete tvar doprostřed dokumentu.

2

Krok 2

Nyní označte vytvořený tvar a přepněte režim do Libovolná transformace (Ctrl+T). Udělejte rotaci objektu o 15 stupňů pomocí klávesy Shift. Stiskněte enter pro potvrzení.

3

Krok 3

Nyní budeme pomocí duplikování vytvářet celý kruh. To můžete trvat delší dobu, ale pokud si chcete práci usnadnit, použijte klávesové zkratky, které celý tento proces automatizují. Přepněte na nástroj Přesun (V) a poté držte klávesu Ctrl+Alt+T do té doby, než se vytvoří kruh.

4

Krok 4

To nám vytvoří jednoduchý ornament. Zkuste nyní experimentovat s různými transformacemi.

Změna referenčního bodu vytvoří toto:

5

6

Změna šířky a výšky:

7

8

Změna rotace a zkosení:

9

10

Krok 5

Nyní, když jsme si vyzkoušeli různá nastavení je čas se přesunout dál. Nyní se naučíme jak vytvořit spirály s akcemi, abychom je mohli ještě více přizpůsobit potřebám. Díky těmto akcím, můžete měnit všechno nastavení, které jste udělali, jako je barva, průhlednost a další.

Vytvořte nový tvar. Ujistěte se, že je vrstvy vytvořena pro rastrové obrázky. Pokud není, klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvu a vyberte Rastrová vrstva. Nyní nakreslete obry.

11

Krok 6

Nyní vytvoříme novou akci v panelu akce. Vytvořte novou sadu, kliknutím na ikonku se složkou. Libovolně ji pojmenujte a poté klikněte na ikonku nová akce. Pojmenujte akci libovolně a zvolte si klávesu rychlé volby. Potvrďte nahrávání.

12

Krok 7

Nyní se zaznamenávají veškeré úpravy, které provedete. Postupujte podle následujících kroků.

  1. Ctrl+J duplikujte vrstvy
  2. Ctrl+T aktivujete libovolnou transformaci. Upravte podle vlastního uvážení
  3. Ctrl+U vám otevře Odstín/Sytost. Opět upravte podle sebe. My jsme nastavili odstín na 8.7

Jakmile budete hotoví, ukončete akce pomocí tlačítka Stop v panelu akce. Nyní máte vytvořenou akci, kterou použijete vždy pomocí klávesy, kterou jste si nastavili.

13

Krok 8

Stiskněte tlačítko akce, které jste ji přiřadili, do té doby, než bude spirála postavena.

14

Pokud chcete změnit nastavení, jednoduše poklepejte na některé nastavení uvnitř akce.

15

Níže, je vidět spirála s menší úpravou.

17

Je jen na vás, jak budete s nastavením experimentovat. Různá nastavení přináší různé výsledky, nebojte se je vyzkoušet.

18

Další články:

Další články autora: