Záložní baterie vám zajistí energii i na cestách

Estimated read time 3 min read

Snad každý z nás občas někam cestuje, ať už se jedná o dovolenou v zahraničí, pracovní cestu nebo třeba víkend strávený mimo civilizaci. Jelikož paříme mezi generace zasažené moderními trendy, pravděpodobně budete chtít s sebou i veškeré elektronické pomocníky, od vašeho telefonu až po fotoaparát či tablet.

Ne vždy jsme na místě, kde je snadno dostupná zásuvka a musíme se tak obejít bez možnosti použít klasickou nabíječku. To je mnohdy velký problém, jelikož potřebujeme udržet provozuschopný telefon, ale i další nezbytnosti. V takovém případě přichází na scénu záložní baterie, dokonalý společník na cesty, který představuje malé zařízení, prostřednictvím kterého můžeme veškerou naši elektroniku snadno nabít.

Co umí moderní záložní baterie

51-2Moderní externí nabíjecí baterie se pyšní velkou kapacitou, ergonomickým tvarem a také displejem, který vás informuje o stavu baterie i nabití. Nejedná se o velká zařízení, většina záložních baterií má velmi skladné rozměry, díky kterým ji snadno vměstnáte do kapsy či do batohu. Toto malé zařízení dokáže plnohodnotně nahradit zásuvku a vy si tak na cestách můžete svá zařízení libovolně nabíjet. Záložní baterie jsou inteligentní, samy dokáží rozpoznat potřebné napětí a tomu přizpůsobit nabíjení. Ochranné konstrukční prvky se zase postarají, aby se zabránilo případnému přebití, vybití nebo zkratu.

Podle čeho záložní baterii vybírat?

Stejně tak jako u ostatní elektroniky, tak i zde se často zbytečně připlácí za značku, čím známější značka, tím je baterie obvykle dražší. Značka ovšem není měřítkem kvality, dokonce i méně známé značky nabízí velmi kvalitní produkty, které jsou stejně dobré, mnohdy i lepší, ale jejich cena je výrazně nižší. Skvělým důkazem je externí baterie Power Bank DOCA D568, která nabízí USB výstupy v hodnotách 5V/1A a 5V/2,1A, moderní design a kapacitu celých 10400 mAh. Velmi kvalitní jsou také produkty značky PINENG, které rovněž dokáží nabídnout mnoho muziky za málo peněz.

81

Další články:

Další články autora: