Design

6 basketbalových hřišť, které vás dostanou svým designem

V dnešním článku se podíváme na 6 jedinečných basketbalových hřišť, která vás zaujmou svým designem. Jedná se spíše o praktické hřiště nebo o umění? V tomto směru se tyto dva body propojují. Tato basketbalová hřiště byste našli v New Yorku, Belgii, Paříži či Itálii.

New York, USA

Basketbalové hřiště v parku Sara D. Roosevelt v New Yorku. Design moderního umělce Briana Donnellyho – Kawse.

Alost, Belgie

Práce belgického umělce Katriena Vanderlindena ve městě Alost.

Rotterdam, Nizozemí

Většinu času vypadá Benthemplein Watersquare jako mnoho veřejných míst. K dispozici je zde prostor pro basketbal, skateboarding nebo jen relaxaci. Jeho druhá funkce se projevuje pouze tehdy, když prší delší dobu. Tehdy se jeho tři nádrže začnou naplňovat vodou a snižují tak riziko záplav.

Alessandria, Itálie

Italský umělec GUE vytvořil tento basketbalový dvůr v italském městě Alessandria. Toto umění má být poctou spolutvůrci futurismu Carlo Carrà, narozeného v Alessandrii.

Basketballová hřiště v USA

Kinlochův park je jedním z několika projektů vedených Project Backboard, což je nezisková organizace, která renovuje basketbalová hřiště, především v městských čtvrtích po celých Spojených státech, tím, že je pokryje uměním. Mnoho hřišť, které projekt Backboard rekonstruuje, se nachází v chudých obcích, kde chybí veřejné financování.

Paříž, Francie

Ill-Studio a Pigalle se vrátily na basketbalové hřiště, které přetvořili s pomocí odvážných vzorů, které kombinují barvy růžové, fialové a oranžové. Pigalle Duperré je zasazen do řady budov v 9. arrondissementu Paříže.

Jaké ze zmíněných basketbalových hřišť se vám zamlouvá nejvíce? Jaké by se vyjímalo i ve vašem městě? Nic vám nebrání se do takové rekonstrukce basketbalových nebo třeba i jiných hřišť pustit. Děti budou z takovýchto proměn nadšené a podpoříte jejich sportovního ducha. Inspirací vám může být moderní design nebo vaše vlastní fantazie, která by však měla být stále vkusnou.