Alchemy – efekty pro photoshop – 1.část

Estimated read time 3 min read

Dnes si představíme základní práci v programu Alchemy, který je mimo jiné zdarma ke stažení v naší sekci „ke stažení„. Náš kurz začneme vytvořením několika chaotických tvarů.  Samotný grafický editor Alchemy se nejčastěji používá k vytvoření abstraktních tvarů, se kterými se bude následně pracovat v Photoshopu.

Ukážeme si základní práci, povětšinou však bude převládat vaše vlastní fantazie. Díky Alchemy si v budoucnu vytvoříte desítky a stovky nádherných tapet. Výhodou tohoto editoru je, že si ho můžete u nás stáhnout zcela zdarma a také to, že výsledné obrazce si můžete vyexportovat do formátu PNG, který zaručí snadnou práci s průhledností v mnoha editorech. S programem se nejlépe naučíte tak, že si v něm budete sami hrát, pokud ovšem chcete samotný editor představit, tak se podívejte, jak v něm práce probíhají, poslouží nám k tomu tento dvoudílný návod, tak směle do toho.

Krok 1: Nejprve si  Alchemy stáhněte, níže je hlavní obrazovka s pracovní plochou.

01

V – ,,CREATE,, (vytvořit) můžete najít typy tvarů, které chcete tvořit. Vyzkoušejte každý tvar, aby jste pocítili rozdíly. Dílčí panel zobrazuje všechna nastavení každého tvaru – můžete také upravit jednotlivá nastavení.

02

 

03

Například, tento tvar jsem udělal pomocí typu tvaru. Všimněte si, že pokud chcete použít tvar ve Photoshopu v budoucnu, tou nejlepší volbou bude uložit (exportovat) jako je PNG s průhledným pozadím.

05

04

Jak můžete vidět, všechny tvary reagují různě – tento tvar špice byl vytvořen pomocí vyčleněním tvaru.

06

Typy tvarů a styly čar – nastavením lineárního efektu a vytěsněním efektu můžete vytvořit docela zajímavé tvary.

08

0911Nezapomeňte uložit všechny tvary jako formát PNG s průhledným pozadím. Všimněte si, že všechny moje vytvořené tvary spolu se štětcem budou ve složce podpůrné soubory pro tento kurz. Toto byla část, kdy jsme si hráli s alchymií, teď je čas přesunout se do photoshopu.

První věc, kterou musíte udělat je vytvořit dokument – naplňte dokument s tímto nízkým kontrastem žluté barvy.

13

Začněte vkládat tvary: každý do samostatné vrstvy.

14

Tvar 2 bude pod vrstvou, kterou jsme označili, jako 1.

15

Toto je konec první části tutoriálu, v další si ukážeme, jak celý obrázek dodělat a přidat k němu zvláštní, ale velmi pěkné efekty.

Další články:

Další články autora: