Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější turistické destinace. Co si nenechat ujít?

Estimated read time 3 min read

S 1244 ostrovy, množstvím nedotčených národních parků a prvotřídním vínem a jídlem, je Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací k trávení dovolené. Ve skutečnosti je Chorvatsko považována za jednu z nejkrásnějších zemí na světě.

Pečlivě vybírejte, co chcete v Chorvatsku zažít

Vzhledem k bohaté nabídce Chorvatska může být obtížné odolat pokušení vidět toho co nejvíce. Ale opravdu stojí za to odolat. Pokud máte omezený čas, vyplatí se zaměřit se na jedno nebo dvě místa.

Pokud máte například jen týden, zvažte, zda si čas rozdělit mezi Záhřeb a pobřeží. Pár nocí ve městě by to mělo stačit a zbyde vám čas užít si úžasný Jadran. Dovolená v Chorvatsku poskytuje odpočinek i mnoho nevšedních zážitků.

Plitvická jezera nejsou jediným národním parkem

Plitvice jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst v celém Chorvatsku a jedním z nejnavštěvovanějších národních parků v Chorvatsku. Ale ve skutečnosti to není jediný krásný národní park v Chorvatsku.

Chorvatsko jich má osm. Pokud nemáte rádi davy lidí, zvažte návštěvu národních parků Risnjak, Severní Velebit nebo Paklenica.

Pokud milujete vodopády, zkuste raději vodopády Krka. Pokud jste zvědaví na Chorvatsko ostrovy, proč byste nenavštívili Kornati, Mljet nebo Brijuni, všechny tři národní parky samostatně?

Vydejte se na Istrii

Istrie je nejnavštěvovanějším regionem Chorvatska. Přesto je stále velmi málo navštěvován zahraničními hosty, jako jsou Australané, Američané nebo Japonci.

Někdy se zdá, že je to nejlépe střežené tajemství Evropy. Mnoho Evropanů, zejména Němců, Rakušanů a samozřejmě Čechů, tráví dovolenou na Istrii.

Pokud je to vaše první cesta do Chorvatska, zvažte návštěvu Istrie. Region je nádherný, plný historie, kultury a vysněnou destinací pro každého gurmána.

Pokud cestujete na vlastní pěst, využijte možnosti webu ubytovanivchorvatsku.cz, který má ve své nabídce mnoho možností ubytování na pevnině i chorvatských ostrovech.

Další články:

Další články autora: