Focení

Makrofotografie vody, které vás na první pohled okouzlí

Kapky vody mohou vyfoceny na makroobjektiv vypadat opravdu kouzelně. Připomínají křišťálové koule, které odráží vše okolo nich. Kapka totiž funguje jako prostředek, který odráží vše, co je za ní a reflektuje se to vodní hladiny. 

Náročné focení

Focení kapek vody není vůbec snadné. Kromě toho, že potřebujete opravdu kvalitní makroobjektiv, potřebujete také povrch, na kterém kapky vody ulpívají a nerozpustí se. Ideální je například pampeliškové semínko, na kterém kapky vody dobře drží. Dobrou volbou jsou i další semínka květin, která jsou opatřena chmýřím.

Květiny ve vodě

Umělec, kterého vám představíme v dnešním článku, fotí kapky vody, přičemž za ně umístí květinu, například květ gerbery. Jelikož se ve vodě květy odráží, vznikají jedinečné fotografie, které mají zvláštní kouzlo.

Toto je například zkroucený kousek trávy, který je pokrytý jemnými kapičkami vody, v zadní části je květ gerbery. Vytváří zajímavou kompozici. 

Makrofotografování musí být opravdu precizní. Důležité je dbát na hloubku ostrosti, dobrou kompozici a zaostření. 

Není to opravdová nádhera proniknout do miniaturního světa. 

Důležité je i osvětlení kapek, které musí doslova „svítit“. Za tímto účelem lze využívat blesku či LED zářivky. 

A jak dosáhnout takto dokonale naaranžovaných kapiček? Pomůže nejen rozstřikovač, ale i pipetky či jehla. Jen díky dokonale naaranžovaným kapkám totiž dosáhnete takovýchto výsledků. 

 Za jednou fotografií se skrývá i několik hodin práce.

Za takto dokonalou fotkou stojí pečlivý výběr předmětů, dobrý objektiv, kompozice, osvětlení atd. Důležitá je i rychlost focení, jelikož malé kapky se poměrně rychle vypařují a mohou zmizet třeba za minutu, či na ně začne působit gravitace. Focení s vodou není žádná legrace a je potřeba opravdu precizně připravit celý obraz.