Ostatní tvorba

Barista milující andulky a jeho jedinečné latte art

Jen málo věcí v našem životě je dnes tak rituální jako šálek ranní či odpolední kávy. Téměř každý z nás si za den šálek kávy dopřeje. V dnešní uspěchané době však často nemáme čas si kávu připravit sami či chceme opravdu dobře připravenou kávu od profesionálního baristy v kavárně. Ten nám kávu obohatí i o zajímavou malbu do mléčné pěny. Seznamte se v dnešním článku s baristou, který vám na vašem ranním cappuccinu vytvoří třeba zpívajícího ptáčka. 

Jedinečná káva

I díky malbám do mléčné pěny se naše káva stává jedinečnou. Japonský barista Ku-san nekreslí do latte květiny, srdíčka či lístečky, zaměřuje se na zajímavější tvorbu. Do latte vám totiž nakreslí své oblíbené zvířátko, a to ptáky, zvláště andulky a papoušky. Vytváří opravdu jedinečné latte art, kterým se mohou inspirovat i další baristé. Používá také různé barvy a s lehkostí vytváří veselé ptáčky ve vašem šálku kávy. Prohlédněte si jeho jedinečné výtvory, které vyžadují vždy dávku trpělivosti.

Roztomilé latte art, které vám vykouzlí úsměv na tváří. Inspirovat by se barista mohl také jinými zvířaty, ale mezi jeho oblíbené patří právě andulky a papoušci. 

Takovýto šálek kávy je až škoda vypít. 

Zkoušeli jste i vy někdy vytvořit kresby do mléčné pěny? Není to žádná legrace. Vyžaduje to cvik, soustředění a trpělivost. 

Za takovýto šálek kávy se stydět nikdy nebudete.

Do mléčné pěny se dá malovat i v případě, že připravujete matcha latte. Ne každý je totiž milovníkem kávy.

 

Jedinečná příprava latte art zabere spoustu času, především trénink přesnosti a preciznosti provedení jednotlivých obrazců. Začněte u jednodušších květin a srdcí, třeba se vypracujete až k jedinečným andulkám.