Medituj kreslením

Estimated read time 4 min read

Vědomé kreslení, méně stresu

Amy Maricleová, zkušená arteterapeutka a umělkyně, vám ve své knize Medituj kreslením (Draw Yourself Calm) poradí, jak zvolnit a být vědomě tady a teď – jen vy, tužka, rytmus vaší ruky a objevující se linky!

Žijeme v uspěchaném světě, kde je přebytek informací a různých podnětů, a proto občas potřebujeme zpomalit. Kreslením jednoduchých opakujících se tvarů můžeme svoje myšlenky a dech zklidnit a plně se soustředit na daný moment. Pomalé kreslení není o vytváření dokonalých děl hodných galerií. Je to aktivní a kreativní způsob meditace.

Tato kniha vám pomůže rozvíjet kreativitu a spiritualitu, stane se vaší inspirací a ukáže vám ty správné prostředky, které k pomalému kreslení potřebujete. Najdete v ní 25 krásných předloh inspirovaných přírodou, na které vám bude stačit pouze tužka a malý kousek papíru. Uvolněte se a ponořte se do kresby vln, anebo popusťte uzdu fantazii v rámci kreslení cupitajících slepic v kurníku!

Ať jste meditací a kresbou nepolíbený začátečník, anebo zkušený umělec, ne-li rovnou zenový mistr, díky této knize pro vás bude pomalé kreslení snadné. Přístup Amy Maricleové je hravý a neexistují v něm žádná správná a špatná řešení, což vám umožní kreslit bez stresu!

O autorce:
Amy Maricleová je licencovaná poradkyně pro duševní zdraví, arteterapeutka a umělkyně, která učí, jak se uvolnit pomocí vědomého a smysluplného umění. Má vlastní blog a online lekce na webových stránkách www.mindfulartstudio.com a její tvorba byla publikována v New York Times, The Washington Post, Psych Central a dalších. Amy žije v Mansfieldu v Massachusetts se svým manželem, synem a dvěma nezbednými psy.

Poznejte Amy

Když jsem byla malá, ráda jsem se toulala po lesích. Bylo to kouzelné: zurčící potůčky, které pramenily v dalekých krajinách, větve, na kterých jsem se houpala, a mechové koberečky, které vyzývaly k tomu, abych si na ně lehla a pozorovala oblohu. Na mýtinách jsem skládala písničky a ve stromech si stavěla pevnosti a vymýšlela hry. V přírodě jsem se cítila kreativní, mocná a klidná. Pamatuji si, jak jsem jedné noci stála sama na vrcholku zasněženého kopce poblíž svého domova a moje výdechy tvořily obláčky. Vločky se mihotaly všude kolem a každá z nich se třpytila ve svitu měsíce, který osvětloval oblohu. Byla jsem ohromená. V tu chvíli jsem si připadala obrovská, ale taky nesmírně malá. Do přírody jsem patřila. Věci uvnitř mého domu mi kolikrát nepřinášely klid, zato venku jsem se cítila vyrovnaná a plná života. Když jsem byla starší, naučila jsem se propojit přírodu s uměním hlouběji. Obojí mi dělalo radost, a tak jsem začala tvořit umění z přírody, nebo jsem do něj přírodu zahrnovala. Posledních pár let objevuji v přírodě nové vzory. Předlohy, které najdete v této knize, vznikly na základě mého pozorování lesů, oceánů a pouští a také díky mým vlastním tvůrčím procesům. Moje jediná podmínka pro každý vzor je: Měl by být natolik jednoduchý, aby ho zvládl nakreslit každý, a zároveň dostatečně spletitý, aby bylo možné vytvořit z něj něco nádherného. Přesně to mě na těchto vzorech fascinuje. Pokaždé můžu udělat menší změny, ponořit se hlouběji do své představivosti a vytvořit něco úplně nového. A doufám, že vy to budete mít stejně. Můžete začít tím, že napodobíte moje vzory. Snad vás každý z nich zavede do vašich vlastních tvůrčích sfér, ať už na papíře, nebo mimo něj. Nemůžu se dočkat, až na tuto cestu vyrazíme společně.

Knihu Medituj kreslením lze zakoupit za internetovou cenu přímo ve vydavatelství Zoner Press na https://www.zonerpress.cz/medituj-kreslenim

Další články:

Další články autora: