Ocelové šperky

Estimated read time 3 min read

Šperkařství patří k nejstarším řemeslům. V minulosti se na výrobu nejrůznějších ozdob a šperků používaly jako materiál jak drahé kovy, tak docela obyčejné dřevo, kosti, keramika atd. V posledních letech se však velkým hitem stávají ocelové šperky.

Jejich dokonalý lesk vůbec nepůsobí chladným ocelovým dojmem, ale naopak mnohdy nelze rozeznat, zda se jedná o ocel, či stříbro nebo jiný vzácný kov. Zvláště, pokud je k výrobě šperků použita ušlechtilá chirurgická ocel.

meucci-ocelovy-nahrdelnik-se-srdcovym-priveskem-ds055

Například u náušnic by málokdo předpokládal, že jejich základem může být ocel. Přesto jsou ocelové náušnice velice oblíbené. Je to dáno i nekonečnou řadou variant těchto křehkých módních doplňků, které bývají nejčastějším dárkem při různých příležitostech. Každá malá holčička je ihned po svém narození obdarovávána náušnicemi. I pro malinkou vnučku může babička pořídit drobné ocelové náušnice, které lze v pozdějším věku snadno vyměnit za výraznější i nákladnější. Decentně působí například kulaté ocelové náušnice s čirými kameny, s drobnou perletí nebo různými drobnými přívěsky. Módním hitem a skvělým tipem pro dárek milované dívce i zralé ženě jsou náušnice s modrým kamenem.

 meucci-ocelovy-nahrdelnik-s-fialovym-kamenem-ds069

Ušlechtilá chirurgická ocel ve spojení s leštěným kamenem vytváří zajímavý kontrast, který ve svém celku působí neobyčejně vkusně. Ocelové náušnice s modrým kamenem, ale i s kamenem černým, bílým, šedým nebo čirým, podobně i náušnice s perletí jsou vhodným doplňkem každé moderní ženy, která chce krásně vypadat při návštěvě večerního divadelního či operního představení, plesu či nějaké významné společenské události.

meucci-ocelovy-nahrdelnik-s-priveskem-motyla-dn058

Stejně jako náušnice jsou krásným doplňkem žen i náramky z chirurgické oceli nebo ocelové náhrdelníky. Náramky mohou být zhotoveny v masivním provedení a působit přepychově, ale rovněž lze zakoupit velice jemné a něžné náramky z chirurgické oceli, které lze těžko rozeznat od stříbra.

Prodej ocelových šperků zajišťuje JUVELORA.CZ, u které si můžete vybrat z bohaté nabídky a rovněž využít zdarma možnosti dárkového balení, což ocení zejména muži pořizující překvapení pro svou milou.

Další články:

Další články autora: