Originální řetězec malby: Co vše může vzniknout?

Estimated read time 2 min read

Lidé mívají někdy opravdu šílené a zvláštní nápady. Jeden přišel i s malbou řetězcového obrazu. Ten spočívá v tom, že někdo nakreslí člověka, který je vyfocen se svým obrazem, nakreslí jej a se svým výtvorem se vyfotí, další člověk pokračuje. Takto vzniká téměř nekonečný řetězec maleb, které se stávají výzvou, ale i zajímavou formou umění. Zkuste to i vy. 

Virální nápad

Normálně se setkáme s videem, které se stane natolik populární, že ho všichni ostatní začnou kopírovat a přetvářet. Internet nám dává možnost, jak tyto nápady realizovat a je prostředkem k tomu, aby se stali virálními. Něco podobného se nyní děje i v umění, a to třeba prostřednictvím řetězových maleb. Jedná se o velmi zajímavý nápad, který mohou zpracovávat nejrůznější umělci velmi různě. Všechno to začíná většinou velmi nevinně, a to zveřejněním člověka, který drží svůj obraz. Řetězová reakce začíná ve chvíli, kdy fotografii s obrazem někdo namaluje a vyfotí se s ní. S tímto přichází výzva pro další umělce, kteří vstupují hlouběji do obrazu, s kterým se následně fotí.

Podívejte se na zajímavou řetězovou reakci, kterou vám přinášíme v dnešním článku. 

Jak probíhala celá řetězová reakce malování obrazu.

Skvělý nápad

Tento nápad by nikdy nevznikl bez možností internetu a sdílení fotografií. Jen díky tomu mohli zareagovat další umělci a pustit se do tvoření. Fotografie vznikla nezávisle na řetězové reakci, jen jako obyčejné sdílení radosti z vytvořeného obrazu. Po sdílení online se však do tvoření pustilo mnoho různých umělců z různých koutů světa. I malby dokážou lidi spojovat a vytvářet zajímavou nadstavbu umění. Obraz přitom může vždy každý zpracovat svým stylem. Jak můžete vidět, objevili se i další zajímavé pokusy o řetězové reakce.

Další články:

Další články autora: