Umění na vlastním těle: Jak lze použít UV barvu při tvoření?

Estimated read time 2 min read

Mladá umělkyně z Norska se pustila do zajímavé tvorby umění. Jelikož se pro ni její obličej stal plátnem, rozhodla se umění použití make-upu posunout na vyšší level a začala s používáním UV barev. Už jste o něčem podobném slyšeli?

Příběh mladé Rity

Rita se v průběhu dospívání potkala s mnoha problémy, ve kterých figurovala také rodina. Potýkala se s poruchami příjmu potravy, hledala sebe sama a realizaci v umění, až narazila na make-up. Jelikož si vždy ráda kreslila a tvořila, rozhodla se, že vyzkouší jinou formu a místo papíru použije jako plátno své tělo. Inspiraci ji samozřejmě dopřála i různá videa. Make-up se pro ni stal „bezpečným“ prostorem a možností realizace. Rita našla nový životní cíl a zaměřila se na tuto práci.

UV barvy

Běžně se na obličej aplikuje klasický make-up, nejrůznější barvy na obličej, kusy gázy, umělá krev, lepidlo, aby se dosáhla zajímavých výtvorů na obličeji. Snadno se změníte například v Grinche, čarodějnici nebo třeba princeznu. Make-up dokáže opravdové divy. Rita však postoupila v make-upu dál a začala používat UV barvy, které zatím nejsou příliš populárními. Začala proto s malbou na obličej s pomocí těchto barev, přičemž samotný make-up se ukáže až po osvícení speciální lampou. Podívejte se na to, co všechno Rita dokáže s pomocí štětců kvalitního make-upu.

Vyzkoušejte svou kreativitu i na make-upu a poznejte, jak se s ním ve světě umění může pracovat.

Použití paruky z ní vytváří divu, samotné umělecké dílo, které je svou propracovaností jedinečné.

Rita doplňuje make-up také o vhodný outfit. 

Díky UV barvám vznikají opravdu jedinečné výtvory. 

Další články:

Další články autora: