Pár rad jak si zjednodušit práci s Photoshopem

Estimated read time 3 min read

Bez ohledu na to jakou práci chcete s Photoshopem dělat, správně organizovaný a přehledný PSD soubor je výhrou samo o sobě. Obzvláště pokud pracujete s týmem, který bude do struktury výsledné práce zasahovat. Dnes si povíme několik rad a technik, které můžete použít k přehlednější a profesionálnější organizaci PSD souborů. Můžeme začít!Používejte vodítka a mřížky

 

Existuje spousta možností ve Photoshopu, které vám pomohou zarovnat dva objekty navzájem. Vodítka a mřížky jsou jednou z nejjednodušších možností, které se naskytují. Nebojte se je využít k přehlednějšímu pracovnímu postupu.

1

Inteligentní objekty

 

Používejte inteligentní objekty, které vám často usnadní práci. Díky tomu, že aplikujete inteligentní objekt na vaši práci, ji můžete kdykoliv změnit, bez toho aniž byste museli opakovat celý postup. Stačí změnit zdrojový soubor.

2

Práce se skupinami vrstev

Využívejte skupiny a složky pro soubory ve Photoshopu. Usnadníte si tak přístup ke všem potřebný souborům. Vše bude přehlednější a usnadní vám to práci. Důležité jsou také správné popisky ke všem položkám, které obsahují.

3

Pojmenování a barvení vrstev

O důležitosti pojmenování vrstev jsme si již zmínili. Možná se vám to zdá časově velmi náročně, ale pečlivé popisování vrstev vám zlepší vaši pracovní flow. Kromě popisování, využívejte i barevné označování vrstev. Můžete si tak odlišit různé skupiny a vrstvy mezi sebou. To vám opět usnadní přehled.

4

Používejte vektory

Vytvářejte vektorové masky, tvary a cesty kdykoliv je to možné. Poskytují větší možnosti úpravy bez ztráty kvality obrazu či dat. Díky tomu je můžete zmenšit a zvětšit a vždy budou vypadat skvěle.

 

8Vzorník barev

Používejte vzorník barev již od začátku výrobního procesu. Vytvořte si svoji barevnou škálu, kterou si uložíte v panelu vzorník a budete mít tak snadný přístup ke všem barvám, kde použijete během své práce.

9

 

To je pro dnešek vše. Doufáme, že Vám rady budou k užitku a zlepší to vaši práci.

Další články:

Další články autora: