Design Foto Efekty

Seznamte se s autorkou zajímavých koláží, která kombinuje sušené květiny, staré rámy a fotografie

Australská fotografka a umělkyně Phoebe Hofsteede, která je nejen posedlá nasušenými květinami, ale také starými rámy, všechny své záliby kombinuje v jednom uměleckém díle. Ze sušených květin, starých rámů a fotografií tak vzniká něco jedinečného. Nechte se inspirovat její tvorbou a spojte zdánlivě nespojitelné druhy umění.

Sušení květin

S jarem se objevují první kvítka a celá příroda se pomalu, ale jistě probouzí. Zaměřte se tento rok na sběr květin. Stačí vždy nasbírat květy rostlin, vložit je mezi čisté papíry do knihy, zavřít a zatěžkat knihu další řádkou knih. Takto se květina lisuje alespoň tři týdny. Poté z nasušených květin můžete vytvářet nejrůznější umělecká díla.

Fotografování

Autorka těchto jedinečných koláží Phoebe Hofsteede nejdříve nafotí různé předměty, krajinu či místa, která v ní zanechávají hlubší stopu, inspirují ji. Neustále totiž hledá rovnováhu a předkládá svůj pohled na život a smrt. Proto se zaměřuje na někdy morbidní úkazy, jako je spojení lebky a květiny, života a smrti. Umělkyně v nich kombinuje lásku k fotografování, tvorbě koláží, sušeným květinám a starým rámům. Usušené květy poté lepí na tištěné fotografie. Po dokončení je uchovává ve starých rámech, v nichž teprve vzniká to pravé umělecké dílo. Recykluje staré rámy, které jsou opravdu nádherné. Jsou znakem prestiže a pocitů nostalgie. Pro australskou umělkyni je však největší inspirací stále příroda.

I když jsou koláže opravdu krásné a samotné rámy s nimi skvěle ladí, působí poněkud morbidně. Nemyslíte?

Kdo z vás by si vystavil lebku ve svém obývacím pokoji?

Nebo rovnou část kostlivce? Autorka opravdu v kolážích hledá rovnováhu mezi životem a smrtí. 

Některé koláže se však ubírají více k přírodě. 

A některé z nich jsou opravdu povedené a daly by se umístit i do běžného interiéru.

Dílo připomínající surrealistické umění.

Zde můžete vidět autorku se svým dílem.