Kanadská umělkyně vytváří umělecká díla s použitím inkoustu a akvarelu

Estimated read time 2 min read

Kanadské zimy jsou dlouhé, nudné a vyčerpávají. Možná to byl jeden z důvodů, proč umělkyně Kateřina Pravda  začala toužit po potřebě odvážných barev. Začala s tvorbou jarně vyhlížejících obrazů. I pro vás se začínající jaro může stát skvělou inspirací, jak propojit svůj talent a inkoustem a akvarelem. Nechte se inspirovat. 

Inkoust a akvarely

Nechte se inspirovat okouzlujícími obrazy, které kombinují jasné barvy akvarelů a inkoustové portréty lesních zvířat, které se jakoby vynořují ze svých nor po zimě. Vypadají jako šťastně probuzení v záři přicházejících barev. Sama autorka říká, že jí tvorba přinesla mnoho radosti a zájemců o její umění. Obrazy jsou tvořeny v sériích po třech. Tři první jsou doplněny o zobrazení přirozeného prostředí, tedy lesa. Poslední tři obrazy oslavují arktické druhy zvířat a jejich prostředí zdůrazněné jasnými barvami arktické oblohy a geometrickými ledovci.

Jeden z nejpovedenějších obrazů, usmívající se liška, která se kochá prvními slunečními paprsky. Obraz na vás doslova hrne pozitivní energii.

Krásná polární liška, která se může chlubit každým jiným okem. Autorka obrazů používá pouze inkoust a akvarel. 

Jelikož nejde o obrazy výstřední či takové, které přináší kontroverzní umění, můžete si je s klidem vystavit i ve vašem interiéru, zvláště pokud preferujete severský styl nábytku. 

I nás může autorka inspirovat k tvorbě obrazů, vždyť i my máme podobné předobrazy v naší přírodě. 

Klid vycházející z obrazů je přímo dechberoucí. Jen se zahleďte na obrazy a vnímejte emoce, které ve vás vyvolávají.

Všechna zvířata na obrazech působí dojmem naprostého klidu. Takový obraz se skvěle hodí i do ložnice či dětského pokoje, jelikož působí uklidňujícím dojmem a vám nic nebrání si takové obrazy vytvořit u vás doma. 

V takovýchto trojicích jsou obrazy vyhotovovány. Fungují jako komplexní obraz, ale také každý zvlášť.

Další články:

Další články autora: