Stará fotografie

Estimated read time 2 min read

Aby vaše fotografie vypadaly jak z minulých let, musíte aplikovat několik postupů. Tímto efektem získáte vybledlé barvy a efekt starého papíru. Je to unikátní způsob, jak přidat do vašich fotografiích šmrnc staré doby. Čtěte dál a naučte se jak používat tento jednoduchý efekt, který se naučíte raz-dva. Jdeme na to!!!

Krok 1

Vyberte fotografii, kterou chcete použit. Zajděte do Soubor/Otevřít nebo vyberte fotografii pomocí zkratky Ctrl+O a výběr potvrďte kliknutím na OK.

1

Krok 2

Pokud chcete vytvořit tento efekt, budeme muset vytvořit dvě vrstvy úprav, které nám zajistí výsledný efekt. Jedna vrstva změní barvu ve stínech a druhá změní tóny světla. Jako první vytvoříme fotografický filtr, který zvýrazní obraz. V paletě vrstvy klepněte na tlačítko Nová vrstva úprav a vyberte Fotografický filtr.

2

Krok 3

Nyní nastavíme v nastavení Fotografického filtru, stejné hodnoty jako vidíme na obrázku. Pokud však chcete experimentovat, můžete zadat vlastní hodnoty, ale výsledek nemusí splnit všechna vaše očekávání.

3

Krok 4

Ujistěte se, že máte správně vybranou fotografii a nyní zajděte do menu Obraz/Použít obraz. Použijeme tento nástroj, neboť se nám vytvoří samostatná maska vrstvy, která je vhodná a dosahuje tak lepších výsledků.

4

Krok 5

Nyní jsme vytvořili první filtrační vrstvu. Dále vytvoříme vrstvu pro stíny. Chcete-li to provést, duplikujte vrstvu filtru pomocí zkratky Ctrl+J. Poté vyberte právě vytvořenou vrstvu a zvolte Obraz/Přizpůsobení/Invertovat masku vrstvy. To nám zajistí, že tato vrstva ovlivní pouze stíny fotografie.

5

Krok 6

Dvojitým poklepáním na fotografii se vám otevře nastavení filtru, který následně upravíme. Změňte hodnoty filtru na Ochlazovací filtr (80). To dodá více modrých odstínů.

6

Nyní máme skoro hotovo, ovšem ještě výsledný efekt není úplně přesný, tak jak bychom si přáli.

7

Krok 7

Změňte režim prolnutí střední vrstvy na Násobit a režim horní vrstvy na Závoj.

8

Konečný výsledek je před námi. Dobrá práce!!!

9

zdroj:photoshoptutorials.ws

 

Další články:

Další články autora: