Umělec předělal 12 znamení zvěrokruhu na děsivá monstra

Estimated read time 3 min read

Znamení zvěrokruhu jsme jistě všichni viděli v mnoha různých podobách a není tedy důvod, proč si s nimi nepohrát a trochu je nezměnit. Talentovaný umělec z USA, Damon Hellandbrand, se rozhodl každou postavu zvěrokruhu namalovat jako obrovského netvora, který vypadá jako z nejhorší noční můry.

Hellandbrand využívá kombinaci kresby, akvarelů a digitální ilustrace. Jak sám uvedl, při své tvorbě rád pracuje s něčím, co ve skutečnosti neexistuje a může u toho uplatnit svojí fantazii. Damon své práce nedokončuje okamžitě, nejprve si vytvoří jednotlivé skici, ke kterým se pak vrací a dodělává je do konečné podoby. Zatímco mnoho umělců pracuje zejména s Photoshopem, Damon využívá zejména klasických kreseb tužkou a poté své práce edituje v programu Corel Painter. Ukážeme si všech 12 monster zvěrokruhu, které ztvárnil.

Beran

Beran je vnímán jako neústupné zvíře. Ve znamení berana se narodilo mnoho světových vůdců a tak se ho Damon snažil ztvárnit jako silného a děsivého tvora.

Býk

Býk symbolizuje velkou sílu, vytrvalost a mužnost. Damon při své práci vychází více ze své představivosti než z mytologie.

Blíženci

Pro blížence vytvořil netvora stvořeného z dvojčat, protože jsou blíženci známí velmi dobrou komunikací a schopností se správně vyjadřovat.

Rak

Rak je vodním znamením, které je emotivní, pečlivé, velkorysé a intuitivní. Tento konkrétní obrázek byl vytvořen tužkou na papíře, poté byl naskenovaný do programu Corel Painter, kde se dodělal.

Lev

Lev je vnímán jako dynamický, jasný, motivovaný a energický jedinec.

Panna

Lidé ve znamení panny jsou milující, soucitní a věrní. Často se o nich říká, že jsou perfekcionisté a někdy jsou velmi náladoví.

Váhy

Váhy jsou vzdušným znamením a reprezentují zejména velký intelekt.

Štír

Toto vodní znamení je velmi přitažlivé a také odhodlané. Hellandbrand se svému umění věnuje již od dětství a propracovanost jeho výtvorů je patrná na každém jeho díle.

Střelec

Napůl člověk a napůl kůň, takto vidí Damon střelce. Tomuto znamení vládne Jupiter a podle obrázku je jasné, že střelec nikdy nemine svůj cíl.

Kozoroh

Pro ztvárnění kozoroha se inspiroval zejména kozou. Kozorozi jsou praktičtí a také odvážní.

Vodnář

Vodnáři jsou vnímání jako nezávislí a svobodní jedinci s kreativní myslí.

Ryby

Toto znamení je vnímáno jako nejvíce vyzrálé. Lidé ve znamení ryb jsou duševně vyvinutí a dokáží snadno zvládnout chaos.

Další články:

Další články autora: