Focení Foto Efekty Foto Retušování Novinky Ostatní tvorba

Fotograf transformuje fantazii dětí bojujících s rakovinou ve skutečnost

Talentovaný fotograf Jonathan Diaz transformuje dětskou fantazii ve skutečnost, aby jim pomohl lépe se vyrovnat s rakovinou. Diazův projekt má jediný cíl, přenést dětské sny na fotografii. Prostřednictvím veřejných darů a sponzoringu se podařilo sehnat kostýmy a vše potřebné, aby měl projekt úspěch.

Diaz pracoval s kreativní koláží, aby každý snímek obsahoval vše podstatné. Děti díky těmto výtvorům dokáží své představy vnímat opravdově. Diaz se musel podrobně věnovat každému dítěti, s dětmi strávil mnoho času, ptal se na jejich sny a představy, aby je mohl uskutečnit.

Některé děti byly již velmi nemocné a ve vážném stavu, takže při práci museli asistovat i lékaři, aby pomohli některým dětem vůbec vstát z postele. Bylo to velmi emotivní, sledovat děti, jak dokáží i přes velké bolesti s nemocí bojovat. Diaz se velmi snažil, aby každá fotografie působila jako dětská představa z toho nejdivočejšího snu a aby se dětem líbila.

Chlapec bojující s těžkou leukémií snil o tom, jak hledá dračí úkryty a bojuje s draky. Mladá dívenka zase snila o životě na místě, kde byla Alenka z říše divů. Jiná dívka s vzácným typem rakoviny zase toužila po tom, aby se stala pekařkou. Diaz si dal se svojí prací záležet a výsledek je vskutku povedený.

Děti byly velmi nadšené, mnoho z nich alespoň na chvíli zapomnělo na strasti a věnovalo se svým snům, které už jim nepřipadaly tak vzdálené. Mnoho lidí doufá, že se jeho práce stane inspirací i pro ostatní umělce, kteří mohou pomoci těžce nemocným dětem, aby své představy vnímali opravdově.