Design Novinky Ostatní tvorba Živé Kreslení

Umělec vytváří úžasná fantasy díla za pomoci laseru

Umění vytvářené ze dřeva nemusí vznikat vždy za použití dláta, ale může vznikat za pomoci moderní technologie. Ilustrátor a grafik na volné noze, Martin Tomsky, vytváří nádherná umělecká díla za pomoci dvou mocných nástrojů, své fantazie a laseru.

Laserové řezání dřeva je tu s námi již pěknou řádku let, ale k umělecké činnosti se nepoužívá dlouho. Martin vytváří pomocí laseru malé přívěsky, brože, ale i velké sochy a další rozsáhlá díla složená ze složitě vrstvených scén zachycujících různé motivy. Mezi nejkrásnější z nich patří zachycení fantasy světa, který je složený ze spousty zajímavých zvířat a rostlin. Laser umožňuje vytvářet detailní a přesné reliéfy. Tento druh umění kombinuje ilustrace a sochařství, některá díla jsou doslova celým příběhem plným záhadných postav.

2

Martin Tomsky tvrdí, že jeho celoživotní láska začala v jeho šesti letech, když mu jeho sestra předčítala Hobita. Již tenkrát se v myšlenkách rád přesouval do vlastního fantasy světa, který připomínal science fiction. Nyní se jeho krásné kresby vypalují do dřeva a umožňují tak ostatním lidem vidět střípky z fascinujícího světa, kterým nás tento umělec obohacuje.

3

4

5

6

7