Ostatní tvorba

Výtvarné potřeby

Pokud má někdo výtvarné vlohy a umí přenést své představy nebo to, co pozoruje na papír či jinou plochu, může za tento nevšední dar děkovat. Malířské umění patřilo již v dávných dobách k těm nejpozoruhodnějším výtvarným projevům.

Samotní malíři však neměli leckdy jednoduchý život a jejich díla byla většinou oceněna až dalšími generacemi. Dnes se malířskému umění nevěnují pouze profesionální umělci, ale tomuto krásnému koníčku se může věnovat kdokoliv, včetně dětí. Stačí jen trochu výtvarného citu a chuti. Ve specializované prodejně se pak můžete poradit, jaké výtvarné potřeby by pro vás byly nejvhodnější.

Pořídit si nejzákladnější pomůcky není nic příliš nákladného. Záleží na tom, s jakou malířskou technikou chcete začít a na co si troufáte. Zda vám pro začátek bude stačit papír, tužka, křída či uhel, nebo se rovnou pustíte do malování barvami. Pak potřebujete štětce a barvy temperové, akvarelové či olejové. Olejové barvy ovšem používají vyspělejší výtvarníci a hlavně profesionálové. Na rozdělávání barev potřebujete malířskou paletu, což je malá oválná překližková deska s otvorem na palec ruky.

Malířský stojan

11244_malirsky-stojanPoužíváním malířského stojanu si již můžete připadat jako opravdový umělec. Nedbejte na případné posměchy okolí, jelikož malířský stojan patří k malování stejně jako štětec a paleta. Malovat vsedě u stolu je téměř nemožné. Naopak malířský stojan vám umožní větší přehled, můžete si odstoupit a pohlédnout na své dílo z různých úhlů a vzdáleností. Nepostradatelnou a nenahraditelnou výtvarnou potřebou jsou malířské stojany v přírodě.

3Pokud chcete malovat krajinky nebo historické objekty apd., tak to prostě bez malířského stojanu nejde. Avšak existují malířské stojany do interiéru i do přírody. Dalším dělítkem malířských stojanů je jejich velikost. Velké se staví přímo na podlahu nebo na zem a nejčastěji bývají ve tvaru písmene A. Jsou však i typy malířských stojanů konstruované ve tvaru písmene H, které jsou menší a stabilnější díky čtyřem nožkám. Pro malování venku je ideální polní skládací malířský stojan, který je lehký a můžete jej postavit kdekoliv.

Mnoho lidí se věnuje jen kreslení na počítači, pokud si však vyzkouší i živé kreslení se stojanem, zjistí, že se jedná o fantastický zážitek, když vzniká umělecké dílo doslova pod rukama. Zakoupit temperové, akvarelové nebo olejové barvy, křídy, uhly, kaligrafická pera aj., to vše lze uskutečnit prostřednictvím eshopu s výtvarnými potřebami. Dokonce i ze začátečníků se mohou stát umělci, stačí udělat první krok a začít.