Zvířecí kresby, které vytváří chlapec z paměti!

Estimated read time 2 min read

Srbský umělec Dušan Krtolica začal kreslit, když mu byli pouhé dva roky. Sotva udržel tužku, ale již tak malý začínal rozvíjet talent, který pohltí jeho život. Nyní mu je 15 let a za sebou má již 6 sólových výstav. Dušan miluje přírodu, ale nejvíce ho okouzluje fauna. Zaměřuje se na kresby zvířat, které jsou anatomicky velmi kvalitně zpracované. Tento chlapec dokonce již zvládl ilustrovat encyklopedii! Nechte se jeho výtvory inspirovat i vy. 

Mladý umělec

Příroda je mocná čarodějka a uchvacuje i mladé umělce. Srbský umělec zvládá kreslit své kresby naprosto z paměti! Nemá žádnou předlohu, ani pomůcky. Každodenně tvoří i několik hodin. Je to až neskutečné, jak jedinečné portréty zvířat dokáže vytvořit.

Opravdu neskutečné je, že mladý umělec tvoří své kresby z paměti, nepoužívá žádnou předlohu. Obrysy si jen zhruba načrtne a dále pokračuje v kresbě. Tato práce je výsledkem skvělé paměti, představivosti a talentu, který bezesporu má.

Nebojí se ani tvorby takto rozsáhlých kreseb. 

Všímejte si především detailů, které dokonale vykreslují anatomii daného zvířete. Mladý umělec rád během své tvorby poslouchá hudbu a nerušeně pracuje na svých kresbách.

Tvoří také abstraktnější obrazy, které propojují život různorodé fauny.

Detailní kresba si vyžádá i několik hodin chlapcova času denně.

Pro něj to však není žádná oběť, ale radost, kterou v podobě preciznosti vkládá do svých kreseb.

Neskutečné množství detailů, který tvoří výslednou jedinečnou kresbu.

Každý výtvor je navíc nezaměnitelným originálem.

Chlapec je na své kresby náležitě pyšný. Kdo by nebyl?

Kdo kreslí jistě ví, že zachycení zvířete v pohybu patří mezi nejtěžší disciplíny. Svalové pohyby, srst, výraz, to vše je v kresbách výstižně vykresleno.

Nechte se inspirovat chlapcovou trpělivostí a precizností a vneste ji i do vašich děl. Jistě budou mít úspěch.

Další články:

Další články autora: