Ostatní tvorba

Letní inspirace v podobě maleb vln a pláže

Chybí vám múza a vy přemýšlíte, do jakého tvoření se pustit? Přes letní měsíce se většina z nás vydává za dovolenou do zahraničí, nejlépe k moři. Inspirací se pro vás mohou stát právě nádherné pláže, vlny a rozbouřené moře. V dnešním článku se seznámíme s umělkyní, které malby inspirované mořem a oceánem vytváří. 

Abstraktní pojetí

Umělkyně Wendy Angle se zaměřuje na malbu velkých modrých ploch, plážových maleb a vln. Svou tvorbu zahájila již před dvěma lety a moře ji každodenně fascinuje. Malba přírodních úkazů je radostí pro duši. Přináší nám zamyšlení, odpočinek a abstraktní náhled na tak obrovské plochy. Dokážete si například představit, že byste kreslili poušť?

Pusťte se do toho i vy

Každý z vás se může pustit do těchto jedinečných maleb. Stačí si najít místo na kopci u moře. Sednout si na vršek a pustit se do vystižení samotného moře, dojmu či pocitu z něj, který ve vás probouzí. Nemusí jít o příliš konkrétní malby. Zvolit můžete abstrakci, která zaujme na první pohled. Použít můžete akvarelové barvy, ale i obyčejné vodovky, záleží na vašich schopnostech a možnostech.

Dokážete si představit, že byste něco takového sami vyrobili? Moře je dokonalou inspirací pro všechny, kteří alespoň jednou za život navštíví. Kdo na vlastní oči neviděl tu masu vody, sílu oceánu a nádherné západy slunce hladinou vody, jako kdyby nebyl objevil tu pravou sílu přírody.

Překrásné detaily a pečlivá práce to je to, co dodává výtvorům na síle. Nechtěli byste i vy mít takovýto umělecký výtvor doma na zdi?

Barvy, které vystihují proměnlivost vody a působí harmonicky.

Autorka se zaměřuje nejen na samotnou sílu vody, ale také na vyobrazení pláží.

Krásná díla vznikají jako kouzlem pod jejíma rukama. Nechte se její prací inspirovat a začněte i tvořit.