Zvýšení výkonu automobilu? Žádný problém!

Estimated read time 2 min read

Rádi byste zvýšili výkon vašeho osobního automobilu? S odborníky to není žádný problém, je tu totiž chiptuning! Jako chiptuning se označuje úprava softwaru řídící jednotky motoru tak, aby se zvýšil jeho výkon, zároveň se zlepšil točivý moment a přitom se snížila spotřeba. I když tyto zásahy a tuning motoru mohou znít až hrozivě, s profesionály v oboru se není čeho bát.

pc-pneumatikaPokud chiptuning provádí vyškolení odborníci, jedná se o zcela bezpečnou záležitost, která nesnižuje životnost motoru ani jeho příslušenství a úroveň veškerých emisí je v souladu s platnými normami Evropské unie.

Jak rozeznám profesionály od „podvodníků“?

V dnešní době je na trhu mnoho profesionálů, kteří se tak umí jenom tvářit. Jak tedy správně poznat opravdové odborníky, kteří zvýšení výkonu vašeho automobilu zvládnou bezpečně a na jedničku?

iso_imgNapříklad majitel odborné společnosti Camp Performance Chiptuning, která se chiptuningem zabývá již několik let, radí: „Ti, které my označujeme jako „poloprofesionály“, mají možná i kvalitní technické zázemí nebo zkušenosti, ale jediné, co je zajímá, je jaké máte auto. Skutečného profesionála ale zajímá mnohem více. Zeptá se nejen na to, co od úprav čekáte, ale i jaké máte požadavky, představy či co dalšího pro vás může udělat. Skuteční profesionálové, které najdete i v naší společnosti, jsou zárukou toho, že budete s upraveným automobilem naprosto spokojení.“

Jak zvýšení výkonu probíhá?

Zvýšení výkonu je podloženo přesným měřením ve válcové zkušebně, kdy obdržíte podrobné výsledky a uvidíte, jak se zvýšili parametry vozu. Všemu předchází samozřejmě podrobné prohlídky, které zjišťují, zdali automobil nemá nějaké závady, kvůli kterým by tuning motoru nemohl být uskutečněn. Pokud budete potřebovat automobil po chiptuningu reklamovat, je možné vám nastavit původní hodnoty a vy nepřijdete o záruku danou výrobcem.

auto

Další články:

Další články autora: