Jak odvlhčit dům či byt

Estimated read time 3 min read

Příliš vlhký vzduch v bytě či domě může být příčinou vzniku plísní a hub, nebezpečných pro lidské zdraví. Proto je třeba kromě pravidelného a dostatečného větrání udržovat vlhkost na ideální úrovni pomocí odvlhčovačů vzduchu. Uplatní se především po povodních, ale také v novostavbách, kdy je třeba vysušit vzduch, stěny a podlahy před nastěhováním.

Funkce odvlhčovačů spočívá ve snižování relativní vlhkosti vzduchu, čímž se zvyšuje jeho schopnost absorbovat další vlhkost, která je obsažena nejen ve vzduchu, ale také v pevných materiálech, které se tak vysoušejí přirozeně a postupně.

Odvlhčovače rozdělujeme podle jejich konstrukce na domácí, profesionální a bazénové. Další dělení je na základě použité technologie, podle které existují odvlhčovače absorpční nebo kompresorové.

Spolehlivé modely odvlhčovačů

CFO-20N-600x600Představitelem kvalitního a spolehlivého domácího odvlhčovače je model CFO-20N. Jedná se o středně výkonný výrobek renomované společnosti Sinclair. Jeho použitím v bytě či domě se spolehlivě zbavíte škodlivé vlhkosti vzduchu a zabráníte vzniku plísní. Budete mít jistotu, že vnitřní prostředí vašeho interiéru bude zdravé.

Přístroj umožňuje nastavení úrovně relativní vlhkosti vzduchu na ideálních 50% a je vhodný především do obytných či sklepních prostor o celkovém objemu do 120 krychlových metrů. Pohodlnou obsluhu zvyšuje i digitální displej, automatický hygrostat a také možnost odvádět odsátou vodu samospádem do odpadu.

Daitsu ADDH 10 DIG (4)-600x600Pro menší místnosti do 50 m3 je určen odvlhčovač vzduchu Daitsu ADDH 10. Požadovanou vlhkost si jednoduše nastavíte na digitálním displeji s vlhkoměrem a kondenzovanou vodu lze jímat do čtyřlitrové nádoby. Snadnou manipulaci umožňují pojezdová kolečka.

aquaria10_insieme-600x600Praktickým odvlhčovačem vhodným do malých místností, jako jsou koupelny, je velice tichý a designově skvěle vyřešený odvlhčovač AQUARIA 10. Jeho výrobce Olimpia Aplendid za něj obdržel první cenu v mezinárodní soutěži Good Design za rok 2012. Jeho maximální výkon je 10 l za den a pomocí manuálního hygrostatu můžete nastavit 30% relativní vlhkost vzduchu.

Další články:

Další články autora: