Ostatní tvorba

3D umění, které vám zamotá hlavu

Už jste se někdy setkali s 3D obrazem na ulici? Jedná se totiž o jedinečné umělecké dílo, ale také optický klam, který vám zamotá hlavu a vy jednoduše nebudete vědět, co je realita a co je jen dobrý úhel pohledu. Podívejte se na dnešní článek, kde právě autor 3D obrazů klame okolní diváky, kteří si prohlíží jeho díla.

Umění na ulici

Umění se do ulic dostává z jednoho důležitého důvodu, aby oslovilo co nejvíce diváků a aby i lidé, kteří nechodí do muzeí a na výstavy se do styku s uměním dostali. Navíc pouliční umění často provokuje a má na první pohled zaujmout. A to se daří i 3D obrazům, které se stali nesmírně populárními. Sprejeři přesedlávají z graffiti na 3D umění, které šokuje a nenechá vás chladnými. Co chladnými, ale donutí vás, abyste kolem obrazu neustále chodili a hledali ten správný úhel pohledu, který jim ukáže, že se nedívají jen na běžný 2D obraz, ale na unikát, který jim zmate vidění.

Muž, který je z 3D obrazu vyloženě paf. Jste také? Nebo jste poznali, že se jedná jen o klam?

3D obrazy se často stávají součástí různých výstav, ale také kulturních akcích, na kterých mají především zaujmout.

3D obrazy jsou také skvělou zábavou pro děti. Můžete je tím také snadno učit, že vše je o úhlu pohledu.

Právě jako zde. Podívejte se na gumového medvídka, který vypadá z každého pohledu jinak. Pro umělce není vůbec jednoduché rozvrhnout si, jak 3D obraz kreslit. Musíte zvolit správné stínování, velikost apod.

Škoda, že je tento obraz jen 3D.

S 3D obrazy se vyřádí také dospělí. Stačí si správně stoupnout a vše vypadá jinak, než tomu je.

Prohlubeň do světa fantazie?

3D malby vás jednoduše dostanou!