Umělec proměňuje běžné pouliční objekty v zajímavé postavičky

Estimated read time 2 min read

Taky jste šli po ulici a viděli zajímavou lampu, která připomínala postavičku z pohádky či lidský úsměv? Inspirace může pocházet i z pouličního osvětlení, laviček, drátů apod. Podívejte se s námi na umělecké pokusy, o které se pokouší umělec tím, že k pouličním předmětům dokreslí oči, nos či pusu.

Inspirace kolem nás

Jistě se vám již stalo, že jste se například dívali na zásuvku a ta vám připomínala obličej. S touto vizí pracují často i pouliční umělci, kteří obyčejné věci posouvají výše a doslova jim přidávají tvář. Hrají si s obyčejnými věcmi a vytváří z nich veselé tváře či postavičky. Často jim přidávají úsměv, zuby, oči či nos, aby je přetransformovali do veselých tváří. Tento umělec vytvořil například přes 600 tváří po celém Chicagu. Pak stačí, když jdete ráno do práce, uvidíte veselý obličej na lampě a hned máte lepší náladu.

K tomu, abyste vykouzlili na tváří úsměv někomu druhému vám často stačí jen vtip, anebo kousek lepící pásky. Umělec vytváří různé obličeje na různých místech po Chicagu, které vás na první pohled zaujmou a tak trochu rozveselí.

Úsměvy se často skrývají i tam, kde bychom je jednoduše nečekali. Zkuste tento způsob umění ve vašem bydlišti aplikovat i vy. Pár lidí jistě potěšíte.

Překvapená lampa, která jistě překvapí i vás.

Krabice s úsměvem, která získává hned jiný rozměr.

Usmějte se na svět.

Proč ne?

Přeměna naprosto obyčejné věci v zajímavý obličej moc práce nestojí.

I takto může vypadat trochu šílený obličej.

Jak málo stačí k tomu, aby se z obyčejné věci stal veselý objekt, který vám vykouzlí úsměv na tváři.

Další články:

Další články autora: