Dokonalá špionáž nebo ochrana vlastního bezpečí?

Estimated read time 2 min read

Znáte fotopasti? Dnes jsou stejně využívané, jako kamery. Jedná se o zařízení, které však oproti kamerám skrývá tolik výhod, že jejich uplatnění nezná mezí. Mnoho lidí používá fotopasti jako špionážní kamery, jiní si s nimi chrání svůj pozemek a rovněž jsou používány pro pozorování zvířat v divoké přírodě.

Špionážní kamera se používá pro zaznamenání událostí, aniž by ostatní věděli, že jsou monitorováni. Na tomto principu fotopasti fungují. Moderní fotopasti jsou drobná zařízení uschovaná v pevném kovovém krytu s důmyslným maskováním. Po připevnění ke stromu jsou téměř neviditelné a zatímco si jich ostatní nevšimnou, fotopast je podrobně nafotí nebo nahraje na video.

Jak fotopasti pracují

Fotopasti jsou opatřeny citlivými senzory, které monitorují potřebnou oblast. Reagují na pohyb a to velmi rychle. Ve zlomku vteřiny dokáží pořídit detailní snímek nebo video v HD rozlišení. Instalují se výhradně do exteriéru a mohou se pochlubit výjimečnou odolností. Hravě odolají nepřízni počasí i teplotním výkyvům. Jsou spolehlivé a zaručí vám mnohaleté fungování s nejvyšší přesností.

Fotopasti jsou velmi užitečné při hlídání pozemku. Pokud máte podezření, že k vám někdo chodí v době vaší nepřítomnosti, vše si ověříte nainstalováním fotopasti. Vždy jen shlídnete zaznamenané fotky a hned budete vědět, jestli jste se obávali zbytečně nebo ne. Fotopasti se skvěle osvědčily při hlídání velkých pozemků, sadů, zahrad, ale i soukromých lesů. Používají je firmy i jednotlivci pro větší ochranu pozemku. O fotopasti se nemusíte starat, je to pro vás jednorázová investice do vašeho bezpečí. Prohlížení záznamů je navíc velmi snadné, vše si můžete prohlížet na počítači, v telefonu nebo na samotné fotopasti. Modely jako Acorn či Bunaty disponují přehledným předním displejem pro pohodlné prohlížení.

Další články:

Další články autora: