Novinky

Environmentální umění v srdci Londýna

Zelených ploch je v naše okolí stále méně, což si uvědomujeme, zvláště pokud bydlíme ve velkých městech. Tato skutečnost se dotkla i architekte, který v srdci Londýna vytvořil malý les. Můžeme jej nazývat jako umění či naprosto funkční místo, kde se můžete na chvíli ponořit do zeleně.

Londýnský festival

Krajinář a umělec Sigita Simone Paplauskaite navrhl v srdci Londýna malý uzavřený les, který byl součástí londýnského festivalu architektury. Tento objekt měl vyzvat návštěvníky, aby se zamysleli nad realitou urbanizace, která v Londýně celkem rychle roste. Instalace se stala zajímavou atrakcí, která vybízí k odpočinku.

Trocha přírody

S dostatkem přírodní plochy se potýkají především velká města, která neustále rozšiřují svou plochu. Do velkých měst se dnes stěhuje spousta osob za lukrativními nabídkami práce, za partnery či novými životními příležitostmi. Díky tomu dochází k přelidnění velkoměst, ve kterých je zeleň omezována na úkor bydlení. Pro nové obyvatele města místa jsou, ale pro zeleň již nezbývají. I na tuto skutečnost se architekt snažil upozornit a najít také klid v ruchu velkoměsta.

Malý kousek lesa byste našli před katedrálou sv. Pavla v Londýně. Jedná se o menší prostor, ve kterém je vytvořen opravdu skromný les.

Do malého lesa můžete pouze nakukovat či rovnou vejít. V tomto prostoru se také konají nejrůznější koncerty, většinou však solistů.

Díky zrcadlům působí prostor zajímavě a je zaplněn zelení.

Na stěnách vznikají zajímavé obrazce, které si turisté s oblibou fotí. I krátká zastávku v tomto prostoru bude působit pozitivně na vaše nervy. 

V prostoru nechybí květiny, půda, stromy, mech a další rostliny, které mají navodit pocit, že jste v lese. My máme štěstí, že nás obklopuje poměrně hojná rozloha lesů a stačí si zajet za větší město a les si náležitě užívat. Važme si jich!