Vlněná zvířata jako živá! Nechte se inspirovat zvláštním druhem umění

Estimated read time 2 min read

Objevili jste již i vy umění práce s vlnou. Tzv. plstění je zajímavá metoda, díky které si můžete vyrobit zajímavou kabelku, ale také zvířátka na hraní pro vaše děti. Vyrábět však můžete i umělecká díla, která vypadají opravdu realisticky. 

Plstění

Jedná se o metodu, která aktivně využívá vlastnosti surové vlny. Pokud ji navlhčíte a mechanicky zatížíte, například třením, či při změnách teploty, dochází k její lepší úpravě. Dochází k propletení vláken a z načechraného chomáčku vyrobíte hutnou plackou. Už ve středověku se plstění využívalo pro výrobu nejrůznějšího oblečení., například pro výrobu obuvi, klobouků a dalších výrobků. Plstěné výrobky totiž dobře odolávají počasí i poškození.

Módní trend v umění

Na různých trzích se můžete setkat s plstěnými zvířátky, náušnicemi, brožemi a dalšími výrobky, které jistě potěší. I když plstění v průběhu historie ztratilo na publicitě, s novější dobou se trend plstění opět vrací. Dává totiž domácímu tvoření nový rozměr a díky plstění můžete vyrobit trojrozměrné výtvory, které s dávkou trpělivosti překvapí. Podívejte se na dnešní inspiraci v podobě realistických zvířat, u kterých autor strávil hodiny, než z nich vytvořil tuto finální podobu.

Pokud budete opravdu trpělivými, můžete metodou plstění vytvořit i takovouto nádheru. Chce to ovšem dávku šikovnosti a neskutečnou trpělivost.

Překrásné výtvory, kterým nechybí výraz a vypadají jako živí.

Spící nevinnost. A přitom se jedná „jen“ o výrobky z vlny.

Krásná opička s dokonale propracovaným kožíškem.

Nad touto chobotnicí autor strávil asi 90 hodin práce a ke každému výtvoru vybíral speciálně vlnu, která by barevně odpovídala daným živočichům.

Zkuste se do plstění i vy a vyrobte svým dětem jedinečná zvířata na hraní.

Další články:

Další články autora: